Nacionālie bruņoto spēki (NBS) ir ieinteresēti bijušās Skrundas radiolokācijas stacijas teritoriju izmantot karavīru apmācībai. Bruņoto spēku spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube norādīja, ka teritorija nepieciešama karavīru apmācībai operāciju veikšanai apdzīvotās vietās.

Viņš pauda gandarījumu, ka pēdējā laikā, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju reģionā, pašvaldības un citi īpašnieki ir pretīmnākoši un atļauj savu īpašumu izmantošanu karavīru apmācības nolūkos.

Viņš uzsvēra, ka bijušās Skrundas radiolokācijas stacijas teritorijas izmantošana plānota tikai īstemiņā.

«Šo teritoriju, protams, ja tam piekritīs pašvaldība, uz īres līguma pamata plānojam izmantot līdz brīdim, kad mums būs pieejama speciāla apmācību vieta operācijām pilsētvidē, kuras būvniecība norit vienā no Lietuvas Bruņoto spēku poligoniem,» tā Graube.

Tāpat Graube informēja, ka Baltijas valstu bruņoto spēku komandieri 2013.gadā vienojās par kopējas karavīru apmācības sistēmas projekta izveidošanu, kas paredz racionāli izmantot arī katrā no valstīm karavīru apmācībai izveidoto infrastruktūru – skolas, mācību centrus un poligonus, kā piemēru minot to, ka Igaunijas Aizsardzības spēki militāro mācību ar kaujas šaušanu vajadzībām regulāri izmanto Ādažu poligonu.

Jau ziņots, ka NBS izrādījuši interesi par zemes nomāšanas iespēju Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams