Ar ļoti pārliecinošu uzvaru pasaules čempionātu (PČ) Minskā (Baltkrievija) piektdien sāka Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas hokeja valstsvienība, kas B grupas pirmajā mačā ar 5:0 apspēlēja pagājušā gada vicečempioni Šveici.

Jau 13. sekundē rezultātu atklāja Krievijas izlases uzbrucējs Sergejs Plotņikovs, bet trešdaļas turpinājumā Šveices vārtsargu Leonardo Dženoni vēl pārspēja Aleksandrs Ovečkins un Vadims Šipačovs, rezultātam pēc nospēlētām 20 minūtēm esot 3:0 Krievijas labā.

Pirmās trešdaļas pašā sākumā (otrā nomaiņa) savainojumu guva Krievijas komandas uzbrucējs Andrejs Loktionovs. Tiek ziņots, ka trauma viņam ir nopietna un, iespējams, šis pasaules čempionāts Karolīnas «Hurricanes» hokejistam jau ir beidzies.

Otrās trešdaļas vidū ar tālu metienu ceturto ripu pašreizējo pasaules vicečempionu vārtos raidīja aizsargs Antons Belovs, panākot jau 4:0.

Trešās trešdaļas izskaņā (59') galarezultātu uzstādīja šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa ieguvējs (Magņitogorskas «Metallurg») Daniss Zaripovs, kurš ar spēcīgu metienu trieca piekto ripu Dženoni vārtos.

Par labāko spēlētāju uzvarētājiem atzina vārtsargu Sergeju Bobrovski (atvairīja visus 27 metienus), savukārt Šveices izlasē uzbrucēju Damjēnu Bruneru.

Krievijas nacionālā valstsvienība nākamo B grupas cīņu aizvadīs svētdien pret Somijas izlasi, bet Šveice sestdien spēkosies ar ASV komandu.

Vēl piektdien B grupā mājinieki baltkrievi tiksies ar ASV, bet A grupa gaidāms principiālais Čehijas un Slovākijas duelis.

Pasaules čempionāts Minskā norisināsies no 9. līdz 25. maijam.