FOTO: Edgars Kalmēns TVNET

Starptautiskajā akcijā «Muzeju nakts», kas norisināsies 16.maijā, piedalīsies 136 muzeji un 34 cita veida institūcijas visā Latvijā.

Latvijā akcija notiks jau 11. reizi. Šogad Latvijas muzeji uzņēmušies misiju lasīt, pārlasīt un atrast Raiņa un Aspazijas darbos vistuvākos, visiedvesmojošākos un aktuālākos motīvus, lai popularizētu muzejiem nodoto kultūras mantojumu un uzrunātu «Muzeju nakts» apmeklētājus.

Muzeji aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātēs. Kā katru gadu, Muzeju nakti kuplinās arī citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās programmas.

Akcija Eiropas «Muzeju nakts» notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara plkst. 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Muzeju nakts programma

Lai sagatavotos «Muzeju nakts» apmeklējumam, ir apkopota akcijas pasākumu programma, kas ir pieejama interneta portālos «www.muzeju-nakts.lv» un «www.1188.lv/muzejunakts». Akcijas organizētāji iesaka laicīgi iepazīties ar plašo piedāvājumu un izplānot katram savu maršrutu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO