Ukrainas austrumos Doņeckas apgabala Artjomovskas pilsētā tiks noņemta memoriālā plāksne, kas veltīta tur dzimušajam Krievijas dziedātājam un Valsts domes deputātam Josifam Kobzonam, trešdien paziņoja Ukrainas Iekšlietu ministrijas Doņeckas apgabala galvenās pārvaldes priekšnieka vietnieks Iļja Kiva.

«Bahmutas pilsētā (bijušajā Artjomovskā) mēs rakstām jaunu ukraiņu vēsturi par nācijas varoņiem,» Kiva rakstīja savā paziņojumā sociālajā tīklā «Facebook». Ukrainas Augstākā rada (parlaments) aprīļa sākumā pieņēma likumu par komunistu simbolikas aizliegumu, kas paredz arī pārdēvēt pilsētas un citas vietas ar bijušo komunistu režīmu slavinošiem nosaukumiem. Starp šīm pilsētām ir arī Artjomovska, kura tādējādi atgūtu vēsturisko Bahmutas vārdu, tomēr tas vēl nav noticis.

Kiva paskaidroja, ka ceturtdien šajā pilsētā tiks noņemta «Ukrainas ienaidnieka» Kobzona memoriālā plāksne, bet tiks atklāta memoriālā plāksne Ukrainas varonim Dmitrijam Čerņavskim.

22 gadus vecais Čerņavskis, kurš dzimis Artjomovskā, pērn 13. martā piedalījās Ukrainas vienotības mītiņā Doņeckā un sadursmēs ar prokrieviskiem radikāļiem tika nāvējoši ievainots ar uzasinātu armatūru. Šī gada februārī Ukrainas prezidents Petro Porošenko Čerņavskim pēc nāves piešķīra Ukrainas Varoņa goda nosaukumu.

Kobzons bija vairāku Ukrainas pilsētu goda pilsonis, bet 2014. gadā zaudēja šos titulus pēc tam, kad viņš pauda atbalstu separātistu pašpasludinātajām Doņeckas un Luganskas tautas republikām.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams