Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis svētdien Prāgā (Čehija) gatavoja hokejistus pasaules čempionāta (PČ) trešajai A apakšgrupas spēlei ar spēcīgo Zviedrijas izlasi. Galvenie risināmie jautājumi saistīti ar disciplīnu. Zviedru piekoptais hokejs viņam ir labi pazīstams.

«Labā noskaņojumā aizvadījām labu treniņu. Veicām analīzi pēc vakardienas spēles, kurā spēli salauza noraidījumi.

Apzināmies, ka piedalāmies pasaules čempionātā un ar tādiem noraidījumiem nav iespējams uzvarēt,» sacīja Beļavskis.

Mačā ar čehiem (2:4) Latvijas komanda trīs no četriem vārtiem ielaida, aizsargājoties skaitliskajā mazākumā.

Trešā spēle Latvijas hokejistiem turnīrā ir pret Zviedriju, kas līdzšinējos divos mačos tikusi pie diviem panākumiem. Beļavskis ilgus gadus strādājis Zviedrijā, šīs valsts spēlētais hokejs viņam ir labi pazīstams. «Zviedri spēlē ļoti aktīvi. Mēs zinām viņu spēles manieri. Būs svarīgi, lai mūsu aizsargi varētu veiksmīgi ievadīt uzbrukumu.

Protams, pirms spēles sapulcē runāsim arī par disciplīnu.»

Speciālists norādīja, ka pieci noraidījumi iepriekšējā spēlē neesot izdarīti attaisnoti. Būs izmaiņas arī sastāvā, bet vārtsarga jautājums vēl nav izlemts.

«Uzskatu, ka sniegums virzās pareizā gultnē, tas uzlabojas,» teica Beļavskis. «Pret zviedriem taktiku īpaši nemainīsim, jo hokejisti ir pieraduši pie esošās. Tomēr viss būs atkarīgs cīņas gaitā no pretinieka spēles. Šo lietu mēs vēl skatīsim, izanalizēsim un taktiskos jautājumus lemsim pirms pašas spēles,» norādīja Latvijas valstsvienības galvenais treneris.

Svētdien treniņā piedalījās 20 laukuma spēlētāji un 3 vārtsargi. Kopējā nodarbībā nepiedalījās uzbrucēji Jānis Sprukts un Mārtiņš Cipulis, kurš iedzīvojies nelielā savainojumā. Pirmdien, iespējams, čempionātā iesaistīsies uzbrucējs Miks Indrašis. Viņš pats pauda gatavību doties laukumā par visiem 100%.

Latvija - Zviedrija pirmdien O2 arēnā Prāgā spēkosies plkst. 17.15, un maču tiešraidē translēs TV3, «Viasat Sport Baltic» kanālā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO