Rietumvalstu līdzšinējā vājā atbilde uz Krievijas rīcību Ukrainā var novest pie «lietām, kas var būt sliktākas», noprotams no ASV Kongresa senatora Džona Makeina sacītā.

Vaicāts, vai pašreizējā situācija neliecina, ka Rietumu pasaule nav gatava nopietniem upuriem un reālām ekonomiskām sankcijām, lai apstādinātu Krievijas agresiju Ukrainā, Makeins atbildēja: «Es esmu par to ļoti norūpējies, un

līdz šim [rietumvalstu] atbilde ir bijusi ļoti, ļoti vāja. Droši, ka tā nav vērtējama kā liels spiediens pret Vladimiru Putinu.»
15

Taujāts, vai šāda attieksme nav vērtējama negatīvi, senators norādīja, ka «tā var novest pie lietām, kas var būt sliktākas». No Makeina sacītā secināms, ka dažās tuvākajās dienās varēs uzzināt, kāda būs rietumvalstu tālākā rīcība.

Jau ziņots, ka pēdējo dienu laikā vairākās Ukrainas austrumdaļas pilsētās prokrieviskie separātisti sarīkojuši plašas nekārtības. Kijeva uzskata, ka tās inscenējis Kremlis, šādi sagatavojoties iespējamai reģiona aneksijai.

Ceturtdien, 17.aprīlī, paredzētas četrpusējas Eiropas Savienības, ASV, Ukrainas un Krievijas sarunas, kas notiks Ženēvā.

Šodien vizītē Saeimā ieradās un ar vairākiem Saeimas deputātiem tikās Makeins, kā arī senatori Džons Baraso un Džons Hovens.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO