Līdz ar 740 000 dažādu iespieddarbu pārvietošanas uzsākšanu no Jēkaba ielas 6/8, pirmdien sākusies Latvijas nacionālās bibliotēkas (LNB) krājumu pārvietošana uz to jauno mājvietu - Gaismas pili.

Pievienots 5. rindkopā.

Jau nedēļu iepriekš veikti pirmie pārvietošanas izmēģinājuma darbi, un to laikā izdevies pārvest aptuveni 1000 plauktu metru, pastāstīja LNB pārstāve Anita Arājuma.

Pēc tam, kad būs pārvietota periodika no Jēkaba ielas, plānots veikt iespieddarbu pārvietošanu no Krišjāņa barona ielas 14, kam sekos LNB filiāle Tērbatas ielā 75, filiāle Krišjāņa Barona ielā 3, kā arī filiāle Anglikāņu ielā 5.

Kopumā jāpārvieto vairāk nekā 4 miljoni vienību: grāmatu, laikrakstu, skaņuplašu, karšu un tamlīdzīgi, informēja LNB direktors Andris Vilks.

Plānots, ka to izdosies paveikt septiņos mēnešos vai pat ātrāk.

Krājumu pārvietos 11 cilvēku komanda. Visi pārvedamajā krājumā esošie izdevumi tiks atputekļoti un daļa tiks dezinficēta.

Vilks atzina, ka šobrīd nevar precīzi pateikt, kurā brīdī Gaismas pils vērs durvis apmeklētājiem,. jo tas atkarīgs no tā, kad ēka tiks nodota ekspluatācijā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams