Grandžroka leģendas - grupu «Nirvana» Rokenrola slavas zālē uzņems nelaiķa Kurta Kobeina draugs, bijušais amerikāņu rokgrupas «R.E.M.» līderis Maikls Staips (Michael Stripe). Uzņemšanas ceremonija norisināsies jau šovakar, 10. aprīlī Ņujorkā. Līdz ar «Nirvana» tiks uzņemtas grupas «Kiss» un «Hall & Oates», kā arī dziedātāji Pīters Geibriels, Kets Stīvenss un Linda Ronštāte.

Balvu par mūža ieguldījumu saņems Braiens Epšteins, kurš bija «The Beatles» menedžeris no 1962. gada līdz savai nāvei 1967. gadā.

Ar tādu pašu balvu tiks godināts rokeru «The Rolling Stones» menedžeris Endrū Logs Oldems, kurš grupu «padarīja par pasaules zvaigznēm un tik labi izveidoja viņu slikto puišu tēlu, ka tas kļuva gan par viņu firmas zīmi, gan arī nastu», sacīja slavas zāles pārstāvis.

Rokenrola slavas zālē 2014. gadā tiks uzņemta arī grupa «The E Street Band», kuru amerikāņu proletariāta dziedātājs Brūss Springstīns nodibināja 1973. gadā. Ar tās palīdzību «Springstīns iekaroja leģendāru reputāciju kā viens no dižākajiem koncertu mūziķiem rokenrola vēsturē».

Rokgrupas «Coldplay» solists Kriss Mārtins uzstāsies ar veltījumu Geibrielam, savukārt rokgrupas «Eagles» dalībnieks Glens Frejs uzņems slavas zālē Ronštāti.

Šī gada ceremoniju pirmoreiz varēs vērot arī skatītāji. Līdz šim svinīgā ceremonija norisinājās slēgtā zālē «Waldorf Astoria» viesnīcā Ņujorkā.

Rokenrola slavas zālē mūziķi tiek uzņemti tikai tad, ja kopš pirmā ieraksta izdošanas pagājuši vismaz 25 gadi. «Nirvanas» pirmais albums «Bleach» iznāca 1989. gadā.

Maikls Staips / Foto: Reuters/Scanpix
Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams