Būvniecības valsts kontroles birojs vēl kavējas ar atzinuma sniegšanu par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecību.

Sākotnēji bija paredzēts, ka atzinums būs gatavs aprīļa sākumā, bet tagad atzinuma termiņš pārcelts uz mēneša beigām, aģentūrai BNS pastāstīja Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Pēteris Druķis.

«Ar Stradiņiem šobrīd ir tā, ka mēs nevaram apsteigt savā vērtējumā Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC), kurš šobrīd izvērtē piegādāto būvizstrādājumu (tajā skaitā būvkonstrukciju) un to ražotāju sniegto informāciju un paveikto. Tiklīdz būs PTAC atzinums par šo sadaļu, tā mēs varēsim sniegt savus secinājumus, kur ir problēma – būvkonstrukciju projektētāja, piegādātāja vai izpildītāja pusē, jo iepriekšminētā informācija ir svarīga kopējā slēdziena izdarīšanā,» skaidroja Druķis.

Tostarp viņš norādīja, ka PTAC informāciju nesola ātrāk par aprīļa beigām. «Tas nozīmē, ka uz to brīdi būs sagaidāma arī mūsu informācija,» piebilda Druķis.

Iepriekš Druķis norādīja, ka Būvniecības valsts kontroles birojs veiks pārbaudes par katras iesaistītās personas gan darīto, gan neizdarīto.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Veselības ministrija 30.martā saņēma neatkarīgā eksperta Arta Dzirkaļa atzinumu par līdz šim Stradiņa slimnīcas uzceltajām būvēm. Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa iepriekš norādīja, ka daļu no Stradiņa slimnīcas būvniecības projekta laikā paveiktā būs jāpārstrādā - jādemontē un jāuzceļ no jauna, bet daļa - jālabo.

Līgums paredz, ka visi nekvalitatīvie darbi tiek veikti uz būvnieka rēķina.

Tāpat ziņots, ka lietus un pēc tam ūdens sasalšanas dēļ defekti konstatēti divos lielākajos celtniecības objektos. Stradiņa slimnīca to ievērojusi un pasūtīja ekspertīzi, kas tika iesniegta Rīgas būvvaldē, kura celtniecības darbus apturēja. Savu ekspertīzi pasūtīja arī būvkompānija. Līgums paredz, ka tiek izvēlēts trešais eksperts, kuru iesaka Latvijas Būvinženieru asociācija. Projekta pirmā kārta ietver četras atsevišķas celtnes. Būvniecība šobrīd ir apturēta.

Konkursā «A korpusa projektēšana, autoruzraudzība, būvniecības darbu veikšana un iebūvējamo iekārtu piegāde, uzstādīšana un apkalpošana garantijas laikā» uzvarēja pilnsabiedrība «SBRE» (dalībnieki – «Skonto Būve» un «Re&Re»), ar viņiem tika noslēgts iepirkuma līgums ar kopējo summu 55 621 278,48 eiro bez PVN un būvniecības darbu izpildes termiņš - 2015.gada 31.jūlijs un nodošana ekspluatācijā paredzēta līdz 2015.gada 31.augustam. Tomēr termiņš varētu pagarināties.

Būvniecības valsts kontroles birojs darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams