Mūsdienās reti kurš nav dzirdējis par LED apgaismojuma ekonomiskajām īpašībām. Tagad SIA ELMO TEHNOLOĢIJA piedāvā ne tikai energo efektīvas LED gaismas, bet arī modernu LED gaismekļu dizainu, to kontroli un pieejamību Latvijā.

Kopš jūnija Latvijas tirgū durvis vēris daudzsološs LED tehnoloģiju pārstāvis, kurš sniedz plaša profila piedāvājumu un bezmaksas konsultācijas LED gaismu risinājumos - «SIA Elmo Tehnoloģija». Uzņēmuma ražotne atrodas Lietuvā, un pavisam kopā atvērti 5 zīmola veikali, no kuriem trīs ir Lietuvā, viens Dānija, un tagad arī Latvijā - Rīgā, Brīvības ielā 95.

Uzņēmums Sia Elmo Tehnoloģija, kas rada un patentē jaunus gaismekļus, 2013.gadā ieguva pirmo vietu apgaismojuma patentu konkursā Lietuvā. ELMO piedāvā modernākos telpu apgaismojuma veidus.

Kā, piemēram, LED paneļi, tie var būt apaļi vai kvadrātveida, ar siltu, aukstu vai kombinētu režīmu gaismu, dažādās jaudās un izmēros. No ierastajiem griestu gaismekļiem paneļi atšķiras ar mūsdienīgo dizainu, bez tam LED paneļi ir ļoti plāni, viegli uzstādāmi, un tie izceļas ar vienmērīgo stara kūli.

Šajos gaismekļos tiek izmantoti specializēti LED kristāli, kas telpu izgaismo ļoti līdzeni. Atsevišķus LED paneļus un spuldzes var kontrolēt ar pulti vai viedtālruni, mainot gaismas krāsu visā galveno toņu diapazonā no 2700-6500 K, kā arī var mainīt gaismas intensitāti, to dimmējot. Ar vienu pulti iespējams vadīt pat 80 paneļus vai spuldzes, tātad, ja ne visu, tad lielu daļu mājas.

Šogad ELMO izlaidis arī piekaramo lampu kolekciju.

Lielu popularitāti ir guvuši liela izmēra LED paneļi, piemēram, 30 x 60cm, 60 x 60cm vai 60 x 120cm utt. kvadrātveida paneļi, kurus var ērti izvietot «Armstrong» tipa piekaramajos griestos, vai iekarot trosēs virs darba galda.

Protams, Elmo piedāvā jau ierastos LED prožektorus ar visdažādākajām jaudām, gaismas toņiem un stara leņķiem, kā arī rūpniecisko un ielu apgaismojumu. LED lentas ar aksesuāriem, spuldzes ar visiem populārākajiem cokoliem, griestu un sienas lampas, kā arī akcenta apgaismojumu ar ko var pasvītrot un patīkami izgaismot jebkuru stūri, priekšmetu, vitrīnu vai telpu kā mājās, tā arī salonos.

LED tehnoloģijām attīstoties pieaug, gan kvalitāte, gan konkurence, tāpēc jābūt vērīgam, lai iepērkot, piemēram, LED spuldzes, paneļus, prožektorus vai kādu citu LED produktu, zemās cenas apžilbināti, neiegādātos produktu ar zemu kvalitāti, vai arī par pieņemamu kvalitāti nepārmaksātu lieki. Elmo Tehnoloģija savus produktus neiepērk, bet ražo mums kaimiņos - Lietuvā, kas nozīmē, ka produkti netiek pirkti un pārdoti ar uzcenojumu, un sava zīmola veikalos tiek piegādāti tieši no ražotāja un tur vienmēr ir pieejami, kā arī Elmo Tehnoloģija spēj operatīvi reaģēt uz lieliem vai specifiskiem pasūtījumiem.

Foto: Publicitātes foto

Par LED apgaismojuma efektivitāti un ekonomiju runāt jau ir lieki, arī Eiropas Savienība LED gaismu ir atzinusi par vērtīgu, un ir pieņemts lēmums sākt taupīt, gan naudu mūsu maciņos, gan kopējo ES elektroenerģiju, izmantojot tieši LED apgaismojumu. Ir izvirzīts mērķis līdz 2020. gadam samazināt elektroenerģijas patēriņu Eiropas Savienībā par 20%, izmantojot LED tehnoloģiju līdzšinējā neekonomiskā apgaismojuma vietā. Salīdzinot ar parasto kvēldiega vai halogēna spuldzi, LED to pašu gaismas daudzumu izstaro, elektrību patērējot pat par 90% mazāk. Tagad svarīgākais jau laicīgi savās mājsaimniecībās vai jaunbūvēs ieviest apgaismojumu, kas ir efektīvs, ekonomisks kā arī moderns, iespējām bagāts un savietojams ar mūsdienu tehnoloģijām.

Kā izvēlēties:

Vispareizāk ir vērsties pie speciālista, jo jāņem vērā griestu augstums, sienu krāsa un citi faktori, kas veido telpas specifiku.

Taču vienkāršākais aprēķins priekšstata gūšanai par to cik daudz gaismas tiks izstarots no LED gaismekļa salīdzinājumā ar parasto, būs «LED vatus» sareizinot ar astoņi. Piemēram, ja LED spuldze patērē 5W, tad šāda spuldze būs ekvivalents 40W halogēna spuldzei. Vai otrādi, ja šobrīd tiek lietotas 60W halogēna spuldzes, tad ekvivalents LED spuldzēm būs 7-8W.

Var rēķināt pēc lūmenu daudzuma – gaismas stiprums, ko izstaro spuldze. Piemēram, 100 W kvēlspuldze izstaro aptuveni 1100 lūmenu (lm), tātad līdzīga LED spuldze jāpiemeklē ar 1100 lm, kuriem ir jābūt norādītiem uz spuldzes iepakojuma. Vai arī šos 1100 lm var summēt no vairākām mazākām spuldzēm vai LED paneļiem.

Tam paralēli ir jāizlemj kāda krāsas temperatūra būs piemērotākā attiecīgajā telpā. Gaismas krāsu mēra Kelvinos (K), un daudzi ražotāji izšķir trīs galvenos gaismas toņus:

  • silti balts (2700-3200 K), kas atbilst kvēlspuldžu izstarotajam tonim un ir piemērots dzīvojamās telpās, tonis ir relaksējošs un mājīgs;

  • auksti balts – (3500-4100 K), piemērots darba telpām, virtuvēs;

  • dienas gaisma – (5000–6100 K), piemērota darba videi, lasīšanai.

www.elmo.lv

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams