Līdsas britroka apvienība «Kaiser Chiefs» ar piekto studijas albumu «Education, Education, Education & War» uzšāvusies Apvienotās Karalistes albumu topa 1. vietā, ziņo nme.com.

Šis ir otrs grupas numur viens pēc 2007. gada plates «Yours Truly, Angry Mob».

Grupas solists Rikijs Vilsons (Ricky Wilson) pazīstams arī kā talantu šova «The Voice» žūrijas loceklis, par ko saņēmis krietnu devu kritikas. Protams, no vienas puses var uzskatīt, ka Vilsons ir «pārdevies» un ērti iekārtojies žūrijas krēslā blakus tādiem popmūzikas spīdekļiem kā Kailija Minoga, Toms Džonss un «will.i.am», no otras puses - šis ir veids kā popularizēt gan sevi, gan savu grupu, kura pēdējos gados zaudējusi asumu.

Atgādinām, ka grupa «Kaiser Chiefs» ir dibināta 2003. gadā Anglijas ziemeļu pilsētā Līdsā. Grupas debijas albums «Employment» 2005. gadā ieguva trīs britu mūzikas balvas, tas tika nominēts Merkurija balvai kā labākais albums, bet singls «Oh My God» nokļuva Apvienotās Karalistes singlu topa sestajā vietā. Otrais grupas albums «Yours Truly, Angry Mob», kas tika izdots 2007.gadā, sasniedza Apvienotās Karalistes albumu topa virsotni, un singls «Ruby» iekļuva topu pirmajās vietās visā pasaulē, bet 2008. gadā pēc trešā albuma «Off with Their Heads» izdošanas vērienīgas koncerttūres un dalības festivālos «Kaiser Chiefs» nolēma ieturēt pauzi savā radošajā darbībā, lai atpūstos un sakopotu spēkus jaunam cēlienam.

Pēc trīs gadu pārtraukuma «Kaiser Chiefs» 2011. gadā atgriezās aktīvajā koncertu dzīvē un izdeva ceturto studijas albumu «The Future Is Medieval». 2011. gada oktobrī grupa uzstājās Rīgā. 2012. gadā grupu pameta bundzinieks Niks Hodžsons (Nick Hodgson).

Apritējuši jau vairāk nekā desmit gadi, kopš miris populārais kantrī mūzikas meistars Džonijs Kešs (Johnny Cash), taču arī pēc viņa nāves tiek izdoti jauni, agrāk nedzirdēti mūziķa ieraksti. Viens no šādiem «zudušajiem» albumiem ar nosaukumu «Out Among the Stars» klajā nācis pagājušonedēļ un ierindojies britu topa 4. vietā. Nedēļas griezumā pārdoti 54 000 eksemplāru.

Albuma muzikālais materiāls ierakstīts laika posmā no 1981. līdz 84. gadam Nešvilā «Columbia» studijā un «1111 Sound Studios» producenta Bilija Šerila virsvadībā. Tās bija ierakstu sesijas, kurās izdevniecības «Columbia» gudrās galvas cerēja iegūt tādu muzikālo materiālu, kas ļautu atjaunot Keša pagaisušo slavu. 70. gadu beigās Keša pārdoto ierakstu apjoms bija krasi samazinājies. Taču ierakstītās dziesmas īsti neapmierināja izdevējus un viņi pārtrauca sadarbību ar Kešu.

Visus šos gadus šo sesiju ieraksti glabājušies pie Keša dēla Džona Kārtera Keša, kurš tos pagājušogad cēla gaismā.

Albumā dzirdami divi dueti ar Keša sievu Džūnu Kārteri Kešu (June Carter Cash), dziesmās «Baby Ride Easy» un «Don't You Think It's Come Our Time», kā arī kopdarbs ar amerikāņu kantrī mūziķi Veilonu Dženingsu (Waylon Jennings) - dziesmā «I'm Movin' On».

Singlu konkurencē 1. vietā pagājušā gada «LMT Summer Sound» festivāla viesis amerikāņu neosoula dziedātājs Nataniels Dokinss (Nathaniel Dawkins) jeb Aloijs Blaks (Aloe Blacc) ar eleganto «The Man».

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams