No piektdienas, 17. aprīļa, kinoteātris «Splendid Palace» sāks demonstrēt ekskluzīvu šī gada Oskara balvai izvirzīto īsfilmu kolekciju nominācijā «spēles īsfilmas» jeb «short films», informē SIA «Rīgas nami» sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Pētersone. Māksla un cilvēcīgums apvienojumā ar aizkustinošiem stāstiem atklāsies piecās īsfilmās - «Aja», «Bugalū un Grems», «Sviesta lampa», «Parvane», kā arī ASV Kinoakadēmijas augstāko apbalvojumu ieguvusī īsfilma - «Telefona zvans».

Filmu kolekcija, kas šopavasar būs skatāma tikai kinoteātrī «Splendid Palace», piedāvās vienkopus novērtēt piecas labākās šī gada spēles īsfilmas, solot pārsteigumus to dažādībā un izpratnē par žanra potenciālu.

«Īsfilmas ir visjauneklīgākais kino gan pēc formas, gan satura! Taču ir maldīgi domāt, ka īsfilmas ir iesācēju kino. Oskara nomināciju un balvu kontekstā īsfilmas ir kino haikas, kino anekdotes, kino dzejoļi. Kompaktā forma diktē citus noteikumus. Kūsā emocijas. Un talantu var atpazīt uzreiz,» izsakās kinokritiķe Daira Āboliņa.

Pirmoreiz uz lielā ekrāna īsfilmu kolekcija būs skatāma 17. aprīlī plkst.20 «Splendid Palace» Studentu seansā. Pirms seansa par īsfilmu žanru, tā attīstību Latvijā un pasaulē stāstīs Nacionālā Kino centra vadītāja, kinokritiķe Dita Rietuma. Seansa apmeklējums maksās 4,50 eiro, bet studentiem, uzrādot apliecību - 2 eiro.

Filmu anotācijas šeit:

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams