Par nekvalitatīvajiem darbiem Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā maksās paši būvnieki, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» teica Ministru prezidenta Laimdota Straujuma.

Viņa paskaidroja, ka arī veselības ministrs Guntis Belēvičs uz to paļaujas. Vienlaikus Straujuma uzskata, ka par kļūdām atbildīga ir virkne amatpersonu, kurām būtu jāuzņemas atbildība.

Premjere norādīja, ka veselības ministrs par kļūdām nav atbildīgs, jo viņš būvniecības darbus nevadīja.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien pieņēma lēmumu par papildu 16 miljonu eiro piešķiršanu Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvniecības projektam.

Valdība otrdien skatīja iepriekš vairākkārt atlikto ziņojumu par Stradiņa slimnīcas būvniecības projektu. VM nākamā gada budžetā projektam lūdza 7,5 miljonus, bet 2017.gadā - jauno telpu aprīkošanai un iekārtām 8,6 miljonus eiro.

Pēc Finanšu ministrijas (FM) ieteikuma nākamā gada budžetā netiks piešķirta papildu nauda, bet trūkstošais finansējums tiks nodrošināts 2017.gadā. Tāpat lēmums par papildu līdzekļu piešķiršanu tika pieņemts ar atrunu, ka būvniecība tiks pabeigta laicīgi un papildu finansējums vairāk netiks prasīts.

Ilgtermiņa slimnīcas attīstības mērķi paredz daļēju ēku nojaukšanu, divu jaunu korpusu A un B būvniecību, kā arī vēsturiskā mantojuma – Šmēlinga arhitektūras pieminekļu - restaurēšanu, izvietojot tur mācību un zinātnes parku.

Konkursā «A korpusa projektēšana, autoruzraudzība, būvniecības darbu veikšana un iebūvējamo iekārtu piegāde, uzstādīšana un apkalpošana garantijas laikā» uzvarēja pilnsabiedrība « SBRE « (dalībnieki – «Skonto Būve» un «Re&Re»), ar viņiem tika noslēgts iepirkuma līgums ar kopējo summu 55 621 278,48 eiro bez PVN un būvniecības darbu izpildes termiņš - 2015.gada 31.jūlijs un nodošana ekspluatācijā paredzēta līdz 2015.gada 31.augustam. Tomēr termiņš varētu pagarināties.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams