Valdība šodien atbalstīja papildu 16 miljonu eiro piešķiršanu no valsts budžeta Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvniecībai. Būvdarbi objektā kopš februāra vidus ir apturēti, jo jaunbūvē celtnieku paviršības dēļ konstatētas deformācijas, taču šī kavēšanās savukārt apdraud projektam piesaistītās ERAF naudas apguvi. Jauno korpusu būvē pilnsabiedrība SBRE, kurā ietilpst «Skonto Būve» un bēdīgi slavenais Zolitūdē sabrukušā veikala būvnieks «Re&Re».

Līdzekļu piešķiršana tika atbalstīta ar nosacījumu, ka darbi tiek veikti 2016.gadā, bet apmaksa par tiem notiek 2017.gadā.

Veselības ministrija (VM) vērš uzmanību -, ja papildu finansējums netiks piešķirts, jaunā korpusa telpas netiks uzceltas, kā arī nebūs iespējams pienācīgi aprīkot un nodrošināt korpusa pilnīgu funkcionalitāti. Savukārt daļēja jaunā korpusa pirmās kārtas telpu izmantošana var palielināt slimnīcas izmaksas, jo nebūs iespējams pilnībā atbrīvot esošos korpusus un tos izmantot citu darbību veikšanai.

Tāpat, ja slimnīca papildu vajadzības finansēs no pašu līdzekļiem, kritiski samazināsies līdzekļi veselības aprūpes nodrošināšanai, uzskata VM. Šādi tiktu radīta nepieciešamība samazināt veselības aprūpes pakalpojumu klāstu un apjomus, tādējādi palielinot pacientu rindas un samazinot pieejamību.

Ministrija uzskata, ka, nesaņemot papildu finansējumu, slimnīcai nāksies samazināt cilvēkresursu izdevumus, kas jau patlaban ir katastrofāli zemi un nepietiekamā finansējuma dēļ netiek risināti jau vairākus gadus.

Izvērtējot papildu aizdevumu ņemšanu, VM secina, ka papildu aizdevumu uzņemšanās slimnīcai nav atbalstāma un tas kopumā palielinās slimnīcas saistību apjomu, kas negatīvi ietekmēs slimnīcas finanšu stabilitāti, pazeminās likviditātes rādītājus un spēju pildīt uzņemtās finanšu saistības.

Bez papildu finansējuma piešķiršanas valdība arī apstiprināja, ka VM sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādās iesniegumu, kuru iesniegt Eiropas Komisijai (EK), lai tā atļautu Eiropas Reģionālajam attīstības fondam (ERAF) izmaksas par jaunā korpusa būvniecību apmaksāt, pirms tas ir pabeigts.

Ja EK apstiprinās VM iesniegumu, tad slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvdarbi, kā arī aprīkojuma, medicīnas iekārtu, mēbeļu ārstu birojiem un laboratorijām uzstādīšana un informācijas tehnoloģiju infrastruktūras izveide būtu jāpabeidz ne vēlāk kā līdz 2017.gada 31.martam. Savukārt slimnīcai un būvniekam SBRE būtu jānodrošina, ka būvdarbi tiek pabeigti līdz nākamā gada 31.maijam.

Kā ziņots, lai nezaudētu Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā ieguldītos ERAF līdzekļus, VM plāno vērsties pie EK, lūdzot izdevumus par korpusa būvniecību no fonda līdzekļiem apmaksāt jau pirms būvniecības pabeigšanas.

Jau ziņots, ka deformāciju dēļ kopš 11.februāra Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību. 23.februārī darbu sāka ekspertu komisija, kas vērtē iespējamos risinājumus, lai varētu atsākt būvdarbus. Atzinums par objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem būvniekiem jāiesniedz līdz aprīļa sākumam.

Stradiņa slimnīcas jauno korpusu būvē pilnsabiedrība SBRE.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams