FOTO: publicitātes

Parasti Lieldienas pieņemts uzskatīt par pavasara svētkiem, un šodien cilvēki visbiežāk tās saista ar baznīcu un Kristus augšāmcelšanos. Tomēr jau pirms kristietības ienākšanas Latvijas teritorijā vietējie iedzīvotāji svinēja Lielo dienu, kas iezīmēja laiku, kad diena un nakts kļuvusi viena garuma, gaisma uzveic tumsu. Iestājas pavasaris. Šogad tas notika 20. martā, bet saskaņā ar tautas tradīcijām šo notikumu var svinēt veselas trīs dienas. Tā ka - aiziet!

PASĀKUMI

Lielā diena Vecrīgā

FOTO: AFP /LETA

Lielā diena Dabas muzejā

22. martā plkst. 13.00 aicinām apmeklēt tematisku pasākumu Dabas muzejā, kurā muzeja speciālisti stāstīs par senām Lielās dienas tradīcijām un pavasara norisēm dabā. Pasākumu vadīs un ar stāstījumu par pavasara svētku svinēšanas nozīmi un tradīcijām seno cilvēku dzīvē uzstāsies muzeja antropoloģe Aili Marnica. Janta Meža, Botānikas nodaļas speciāliste, iepazīstinās ar tradīcijām, kas tautas mantojumā saglabājušās no nesenākiem laikiem – 19. gs. beigām un 20. gs. sākuma. Savukārt muzejpedagoģe Una Bērziņa pastāstīs, kuri dzīvnieki mostas jau agrā pavasarī un kuri turpina gulēt ziemas miegu, kā arī par augiem, kas uzskatāmi par pavasara vēstnešiem. Muzeja speciālisti skaidros, kā cilvēkiem rīkoties, lai neizjauktu trauslo līdzsvaru apkārtējā dabā. Pasākumā skanēs pavasara un Lielās dienas tautasdziesmas.

Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām

FOTO: AFP /LETA

Saulgriežus svinēs tirdziņā «Ar gardu muti Valmiermuižā»

FOTO: publicitātes

Spodrības tirgus Kalnciema kvartālā

FOTO: Facebook

Aicinām svinēt Pavasara saulgriežus Pokaiņu mežā!

21. martā pulksten 18:00 AS Latvijas valsts meži apsaimniekotā Pokaiņu meža takās un Baltajā kalnā norisināsies Pavasara saulgriežu svētki. Ar dziesmām Pokaiņu takās godināt pavasari, saules atgriešanos un dabas atmodu aicina muzikālā Vītolu ģimene. Interesanta tikšanās būs ar astrologu un dziednieku Ivo Puriņu un latviskā dzīvesveida piekritēju Lauri Daņilovu un citiem gaišiem cilvēkiem.

«Petekspo. Latvijas uzvarētājs 2014» aizraujoši pasākumi jau šonedēļ

FOTO: TVNET

KONCERTI

Latvijas Jaunās mūzikas dienas un laimes hormoni

FOTO: publicitātes

Alans Kērtiss un «Volcano The Bear» dibinātājs Ārons Mūrs

FOTO: publicitātes

«Apocalyptica» atgriežas Rīgā ar «Apokaliptisko simfoniju»

FOTO: publicitātes

Spīķeru koncertzālē krievu džeza duets «Yalunina-Degoosarov»

Pirmo reizi Latvijā 23. marta vakarā Spīķeru koncertzālē uzstāsies džeza duets no Sanktpēterburgas «Yalunina-Degoosarov». Džeza duets, kura nosaukumā var viegli uzminēt Oļesjas Jaluņinas un Alekseja Degusarova – vienīgo šā kolektīva dalībnieku vārdus, izceļas ar augstu profesionālismu un harmonisku brīvo estētiku. Lakoniska «Yalunina-Degoosarov» skanējuma koncepcija (ģitāra, vokāls, perkusija) prasa no izpildītājiem milzīgu koncentrēšanos – un vienlaikus jebkura muzikāla tēma skan dabiski un dzīvi, jo vairāk tādēļ, ka dueta repertuārs nav ierobežots ar stingriem stila rāmjiem: koncertos džezu nomaina viegls fanks, var skanēt Stīvija Vondera dziesmas versija, blūzs, brazīliešu bossa nova vai tradicionāla roka balāde.

IZRĀDES

Trīs draugi

FOTO: publicitātes

Pidžama sešiem

FOTO: publicitātes

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO