Silvio Berluskoni

Itālijas augstākā tiesa otrdien paturēja spēkā aizliegumu bijušajam premjerministram Silvio Berluskoni divus gadus ieņemt valsts amatus saistībā ar to, ka viņš ir notiesāts lietā par krāpšanos ar nodokļiem.

Šādu aizliegumu pērn oktobrī noteica tiesa Itālijas ziemeļu pilsētā Milānā, un Berluskoni to bija pārsūdzējis Itālijas augstākajā tiesā.

Berluskoni 2012.gada oktobrī tika notiesāts par krāpšanos ar nodokļiem viņa mediju koncernā «Mediaset». Tiesa Milānā viņam toreiz piesprieda četru gadu cietumsodu, kuru amnestijas dēļ samazināja līdz vienam gadam, un aizliegumu piecus gadus ieņemt vadošus amatus valsts pārvaldē, bet trīs gadus - uzņēmumos. Apelāciju tiesa lika Milānas tiesai pārskatīt aizlieguma ieņemt valsts amatus termiņu, un Milānas tiesa to izdarīja pērnā gada oktobrī.

Tā kā Berluskoni ir vecāks par 70 gadiem, cietumsoda vietā viņš varēs strādāt sabiedriski derīgus darbus vai izciest mājas arestu.

Itālijas parlamenta augšpalāta pērn novembrī atņēma Berluskoni senatora mandātu. Berluskoni pirms tam bija parlamenta deputāts bez pārtraukuma kopš 1994.gada, kad viņš sāka politisko darbību.

Lai gan Berluskoni vairs nav mandāta parlamentā un viņš nevar ieņemt valsts amatus, ir gaidāms, ka viņa ietekme Itālijas politikā nemazināsies. Viņš ir atjaunojis savu partiju «Forza Italia» («Uz priekšu, Itālija»), un analītiķi lēš, ka viņam joprojām ir miljonu cilvēku atbalsts.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO