Pievēršot Latvijas iedzīvotāju uzmanību īru nacionālajiem svētkiem – Svētā Patrika dienai, kas visā pasaulē tiek atzīmēta 17. martā, - īru tradicionālais viskijs Jameson šonedēļ katru darba dienas vakaru šiem svētkiem raksturīgajā zaļajā krāsā izgaismo vienu no redzamākajiem pilsētvides objektiem Rīgā – Vanšu tiltu.

Pasaulē Svētā Patrika dienas noskaņās zaļā krāsā rotājusies gan Sidnejas opera Austrālijā, gan Lielā sfinksa un piramīdas Ēģiptē, gan Londonas Acs Anglijā un citi slaveni objekti. Šogad, pateicoties Jameson, pasaules populāro «zaļo» objektu sarakstam piepulcējusies Rīga ar Vanšu tiltu.

«Zaļi» izgaismotās nedēļas noslēgumā Jameson aicinās arī uz Svētā Patrika dienas ballīti, kurā par trakulīgiem deju ritmiem rūpēsies pašmāju mūziķi – Dzelzs vilks, Triānas parks, Headline, kā arī dīdžeji Egons Reiters un Artūrs Mednis.


Jameson Svētā Patrika dienas ballīte notiks šā gada 21. martā Sapņu Fabrikā, Rīgā, Lāčplēša ielā 101.

Ekskluzīvus ielūgumus uz «zaļāko» Svētā Patrika dienas ballīti Latvijā var iegūt, sekojot viskija Jameson lapai portālos Draugiem.lv un Facebook, kā arī nepalaižot garām ballītes DJ aktivitātes viņu Twitter kontos.

Par Jameson

Jameson ir tradicionāls īru viskijs, kura pagatavošanā saglabātas tradīcijas, kas aizsāktas Džona Džeimsona rūpnīcā jau 1780. gadā. Viskijs tiek gatavots no īpaši atlasīta iesala, miežiem un vistīrākā ūdens, ne mazāk kā sešus gadus to izturot heresa mucās.

Jameson viskija pagatavošanā tiek izmantotas gadsimtu garumā uzkrātas īru prasmes un tradīcijas, kas apvienotas ar modernām tehnoloģijām. 1996. gadā Jameson kļuva par visstraujāk augošo stipro dzērienu zīmolu un pašlaik ir populārākais īru viskijs pasaulē.

2013. gada Viskija Bībelē, ko izdevis Džims Murejs, Jameson saņēmis apbalvojumu IrishBlendoftheYear. JimMurrayWhiskyBible ir pasaules labāko viskiju ceļvedis, kurāJameson ieguvis 95 no 100 punktiem, nopelnot arī LiquidGold statusu.

Svētā Patrika diena leģendās

Leģenda vēsta, ka pirms daudziem gadsimtiem tieši bīskaps Patriks tolaik pagāniskajā Īrijas teritorijā ieviesis kristietību, kā arī padzinis visas čūskas, tādēļ viņa atveidojumā bieži redzamas tieši čūskas.


Vēl kāda leģenda stāstu papildina, apgalvojot, ka Svēto Trīsvienību Īrijas aizbildnis tās iedzīvotājiem skaidrojis tieši ar trejlapu āboliņa palīdzību, tādēļ gan pats āboliņš, gan arī zaļā krāsa kļuvusi par Svētā Patrika un visas valsts simbolu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams