Amerikāņu aktrisei Skārletai Johansonei tiks pasniegta «Cēzara» («César») goda balva, informē izdevums «Variety». «Cēzara» balvas, kuras tiek pasniegtas kopš 1976. gada, ir Francijas Kultūras ministrijas augstākais apbalvojums kino jomā, un francūži prestiža ziņā tās pielīdzina ASV Kinoakadēmijas «Oskariem».

Skārleta Johansone ir izraudzīta kā šā gada īpašā goda «Cēzara» balvas saņēmēja. Balvu, ar kuru tiek izrādīta cieņa gan pašmāju, gan ārvalstu kino veidotājiem un aktieriem, Johansone saņems no sava tautieša, režisora un scenārista Kventina Tarantino, kurš pats goda «Cēzaru» ir saņēmis 2011. gadā. Starp citiem iepriekšējo gadu laureātiem šajā kategorijā jāmin tādi aktieri kā Merila Strīpa, Kevins Kostners, Dastins Hofmans, Džonijs Deps, Džūda Lovs un citi. Skārleta Johansone ir jaunākā goda «Cēzara» saņēmēja. Balvas svinīgā ceremonijā Parīzē tiek pasniegtas piektdien, 28.februārī.

Divdesmit deviņus gadus vecās aktrises kontā ir lomas vairāk nekā četrdesmit kino un TV projektos, starp kuriem jāizceļ filmas «Pazudis tulkojumā», «Meitene ar pērļu auskaru», «Uzvaras punkts», «Atriebēji» un citi darbi. Jaunākā filma ar aktrises piedalīšanos, režisora Spaika Džonsa neparastā un romantiskā drāma «Viņa» («Her») uz Latvijas ekrāniem iznāk 28.februārī. Filma nominēta «Oskara» balvai piecās kategorijās, tostarp kā «Labākā filma» un «Labākais scenārijs». Filmas darbība risinās tuvā nākotnē, bet tās galvenais varonis Teodors (godalgotais aktieris Vakīns Fīnikss), tikko šķīries, vientuļš un sevī noslēdzies vīrietis, nespēdams tikt pāri šķiršanās sāpēm, nolemj iegādāties «sarunu biedru» - operētājsistēmu ar mākslīgo intelektu, kas izstrādāta atbilstoši katra lietotāja vajadzībām, un iemīlas tajā. Aktrise Skārleta Johansone par šīs operētājsistēmas balss ierunāšanu saņēmusi vairāku godalgu un kritiķu asociāciju nominācijas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams