Ukrainas galvaspilsētā Kijevā šonedēļ sadursmēs starp īpašo uzdevumu miliciju un protestu dalībniekiem ir gājuši bojā 77 cilvēki. Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka viņus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas izvietojušies uz ēku jumtiem un tēmē cilvēkiem galvā. Eiropas Savienības (ES) bloka dalībvalstu ārlietu ministri nobalsojuši par sankcijām pret Ukrainas amatpersonām.

23:23 Vācijas kanclere Angela Merkele un ASV prezidenta Baraks Obama kopā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ceturtdien vienojās aicinājumā rast steidzamu politisko risinājumu krīzei, kas pārņēmusi Ukrainu.

"Kanclere un prezidenti ir vienojušies aicināt rast politisku risinājumu krīzei Ukrainā pēc iespējas ātrāk un izbeigt asinsizliešanu,"

Līdz šim lielvalstu līderiem nespēja vienoties par krīzes risinājumu.

Merkele piezvanīja ASV un Krievijas prezidentiem un sarunas laikā informēja viņus, ka trīs Eiropas Savienības (ES) sūtņi - Vācijas, Francijas un Polijas ārlietu ministri - ir tikušies ar Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču un opozīcijas līderiem.

23 :15 Ukrainas Veselības ministrija ceturtdien paziņoja, ka divās bruņotu sadursmju dienās Kijevā gājuši bojā 75 cilvēki. Iepriekš ministrija vēstīja par 67 sadursmju upuriem, no kuriem 11 mirušo veselības aprūpes iestādēs. Savukārt citi avoti ziņo, ka ceturtdien vien miruši vairāk nekā simts cilvēku.

23:09

Ukrainas parlamenta deputāti ceturtdien vakarā atbalstīja lēmumu, kura mērķis ir ugunspārtraukšana un visu karavīru atgriešanās kazarmās.

Lēmumā pieprasīts pārtraukt uguni, turklāt tajā arī noteikts, ka armijas un iekšējā karaspēka karavīriem ir jāatgriežas pastāvīgās dislokācijas vietās. Lēmumā aizliegts izmantot ieročus.

22:41 «Pagājušās nakts notikumi, šī rīta notikumi rāda, ka šis vissliktākais scenārijs, no kura mēs baidījāmies, un konkrēti - pilsoņkara scenārijs, ir ļoti reāls,» ceturtdien preses konferencē Varšavā žurnālistiem sacīja Polijas premjerministrs Donalds Tusks.

22:16 Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs trim Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministriem, kas šobrīd uzturas Kijevā, paudis gatavību jau šogad sarīkot vēlēšanas, ceturtdien sacīja Polijas premjerministrs Donalds Tusks."Bet mēs uzskatām, ka pret šiem piedāvājumiem ir grūti izturēties nopietni agrāk neizpildīto Janukoviča saistību kontekstā," norādīja Tusks.

Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis līdz ar Francijas un Vācijas kolēģiem bija ES delegācijas sastāvā, kas ceturtdien tikās ar Janukoviču. ES ministri arī naktī uz piektdienu Kijevā turpinās sarunas ar Ukrainas valsts varas un opozīcijas pārstāvjiem.21:21 NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens ceturtdien aicināja Ukrainas armiju saglabāt neitralitāti. "Ukrainas armijai ir jāpaliek neitrālai, tā nedrīkst vērsties pret pašu cilvēkiem. Dialogs ir vienīgais ceļš uz priekšu. Ceru, ka Eiropas Savienības (ES) ministru vizīte sagatavos ceļu mierīgam atrisinājumam," tviterī ierakstījis Rasmusens.

"Es mudinu Ukrainā visas puses apturēt asinsizliešanu. Valdībai ir īpaša atbildība nepielietot pārmērīgu spēku," atgādināja alianses ģenerālsekretārs.


20:56 Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstā pārstāve Ketrīna Eštone ceturtdien apstiprināja, ka bloka dalībvalstu ārlietu ministri ārkārtas sanāksmē Briselē nobalsojuši par sankcijām pret amatpersonām, kas atbildīgas par vardarbību Ukrainā.

20:23

Kijevas iedzīvotāji sākuši saņemt pavēstes par iesaukšanu armijā.

Pavēstes saņēmuši daudzi Kijevas studenti, tikmēr Odesā izplatījušās ziņas, ka iesaukt paredzēts visus vīriešus vecumā no 20 līdz 60 gadiem. Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs trešdien paziņoja, ka plāno visā valstī pretterorisma operāciju.

20:13 ASV aicina Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču nekavējoties atvilkt drošības spēkus no Kijevas centra, ceturtdien sacīja Baltā nama preses pārstāvis Džejs Kārnijs. "Mēs esam sašutuši par attēliem, kuros redzams, kā Ukrainas drošības spēki šauj ar automātiskajiem ieročiem uz savu tautu." Vašingtona strādās kopā ar sabiedrotajiem, lai sauktu pie atbildības tos, kas ir atbildīgi par vardarbību, sacīja Kārnijs.

19:57 BBC no neoficiāliem avotiem zināms, ka

dažas augstas Ukrainas amatpersonas un viņu ģimenes locekļi steidzot pamest Kijevu.

Tiek ziņots, ka dažu minūšu laikā no Kijevas lidostas gaisā pacēlušās trīs lidmašīnas, kuru pasažieru ceļasomas izkrautas bruņotas apsardzes vadībā. Regulārie lidojumi esot pārtraukti.

19:44

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri ceturtdien vienojās par sankcijām pret Ukrainu,

iesaldējot aktīvus un nosakot iebraukšanas aizliegumu personām, kas atbildīgas par vardarbību Kijevā un pārmērīgu spēka izmantošanu.

19:36 Situācija Kijevas centrā ceturtdienas pievakarē kopumā ir mierīga, šāvieni vairs neskan. Neatkarības laukumā šobrīd atrodas aptuveni 30 000 protestētāju un tuvējā Kijevas galvenās ielas - Kreščatika - posmā - vēl apmēram 5000.

Protestētāji attīra ielu pie otrdienas naktī izdegušā Arodbiedrību nama un nodegušo telšu vietā ceļ jaunas.

Tikmēr Gruševska ielu, kur priekšpusdienā protestētāji nojauca specvienības "Berkut" teltis", tiek mēģināts aizbarikādēt, ceļot ķieģeļu sienu, kas vietām jau sniedzas cilvēka augumā. Pie Kijevas pilsētas administrācijas ēkas cilvēkiem tiek dalītas ķiveres.

19:24 Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri vienojušies par sankciju noteikšanu pret Ukrainu, vēsta BBC.

BBC ziņo, atsaucoties uz Itālijas ārlietu ministri, ka ES ārlietu ministri šodien ir vienojušies par ES sankcijām pret Ukrainas varasvīriem. Sankciju mērķis ir vērsties pret tiem, kuri ir atbildīgi par vardarbības eskalāciju Kijevā:

«Lēmums par sankcijām taps ļoti ātro; vīzas iegūšanas liegumi un finanšu līdzekļu iesaldēšana ir starp sankcijām, kas stāsies spēka dažu stundu laikā.»

19:17 Kijevā kopš otrdienas sadursmēs dzīvību zaudējuši 67 cilvēki, ceturtdien pavēstīja Kijevas Pilsētas valsts administrācija.

19:10 Eiropas Savienība (ES) apsver ieroču embargo noteikšanu Ukrainai.

Ja sankcijas tiks pieņemtas, tas būs pagrieziena punkts ES politikā, jo līdz šim bloks ir pretojies ASV spiedienam ieviest soda sankcijas.

ES tā vietā izvēlējās veicināt sarunas par politiskām reformām. ASV jau ir noteikušas sankcijas pret apmēram 20 augsta ranga Ukrainas valdības amatpersonām.

19:03 Ukrainas galvaspilsētā Kijevā ceturtdien vakarā notiek parlamenta sēde. Tajā reģistrējušies 227 deputāti.

18:55 ASV Baltais nams aicinājis Ukrainas prezidentu nekavējoties atsaukt no Kijevas drošībniekus un krīzi risināt ar politiskām metodēm, ziņo BBC.

18:33 Izskan emocionāli aicinājumi apturēt vardarbību.


18:25 Ukrainas galvaspilsētā Kijevā ceturtdien sadursmēs starp īpašo uzdevumu miliciju un protestu dalībniekiem ir gājuši bojā vairāk nekā 60 cilvēku.Tomēr citi avoti ziņo, ka bojā gājuši vismaz 100 cilvēki.

17:58 Ukrainas protestētāji gūstā saņēmuši 67 iekšējā karaspēka karavīrus, ceturtdien pavēstīja Iekšlietu ministrija.«Patlaban nav zināms, kāds liktenis piemeklējis teju 70 karavīru, kurus sagrābuši ekstrēmisti,» teikts ministrijas preses dienesta paziņojumā. Lai atbrīvotu kolēģus,

likumsargiem ir tiesības pielietot visus likumā atļautos līdzekļus, arī kaujas ieročus,

norādīja ministrijā, precizējot, ka gūstā ir sagrābti 67 iekšējā karaspēka karavīri.

17:51 Francijas, Vācijas un Polijas ārlietu ministri ceturtdien joprojām atrodas Kijevā, un viņi nedosies uz Briselē notiekošo Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru ārkārtas sanāksmi. Ukrainā esošie ES ārlietu ministri saskata iespēju panākt kompromisu valdības un opozīcijas starpā.

17:37

Aizkarpatos «Berkut» pāriet protestētāju pusē.

Visas tiesībsargājošās struktūras, arī milicijas specvienība «Berklut», Aizkarpatu apgabalā, Ukrainas rietumos, pārgājušas aktīvistu pusē. Struktūru darbiniekus sagaidīja simtiem demonstrantu, kas apgabala galvaspilsētā Užhorodā bija sapulcējušies pie protestētāju ieņemtās apgabala valsts administrācijas ēkas.

17:30 Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs varētu piekrist pirmstermiņa parlamenta un prezidenta vēlēšanām un konstitūcijas jaunas redakcijas pieņemšanai, ceturtdien atsaucoties uz savu informācijas avotu, vēsta Polijas ziņu aģentūra PAP.

17:12 Kremlis uz Ukrainu nosūta sarunu starpnieku. Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča lūguma uz Kijevu nosūtīs starpnieku, kurš iesaistīsies Ukrainas valdības un opozīcijas sarunās.

16:50 Vardarbība, kas izvērsusies Ukrainā, var kalpot kā mācība Latvijai par to, pie kā var novest sabiedrības šķelšana, uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

«Mums visiem ir jācer, ka tie, kas Latvijā no abām pusēm nodarbojas ar cilvēku naidošanu, saukļiem pret krieviem un pret latviešiem, vienas etniskās grupas baidīšanu ar otru, aizdomāsies. Naids un neiecietība vienmēr beidzas slikti. Notiekošais Ukrainā ir traģiska katastrofa, kas draud ar valsts sabrukšanu, pie kā ir novedusi naida politika,» šādas pārdomas Rīgas mērs publicējis savā kontā sociālajā tīklā «Facebook».

16:43

Ukrainas iekšlietu ministrs Vitālijs Zaharčenko parakstījis pavēli izsniegt likumsargiem kaujas ieročus un atļāvis tos pielietot,

teikts paziņojumā, kas ceturtdien publicēts Iekšlietu ministrijas mājaslapā. «Ukrainas drošības dienesta Terorisma apkarošanas centra darba ietvaros esmu parakstījis sekojošas pavēles - likumsargiem tiek izsniegti kaujas ieroči, un tie tiks pielietoti atbilstoši Ukrainas likumam «Par miliciju«,» teikts paziņojumā.

16:37 Maidanā vardarbība nav novērojama, taču situācija ir ļoti saspringta un tiek celtas barikādes, pastāstīja Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V), kurš atrodas notikuma vietā Kijevā. Sarunās ar Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču pašlaik piedalās Francijas un Vācijas ārlietu ministri, un eksperti prognozē, ka šo sarunu laikā varas iestādes nepielietos spēku pret opozīciju, skaidroja Kalniņš.

Politiķim ar Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti (V) drīzumā paredzēta apspriede Ukrainas parlamentā, kur tiks mēģināts meklēt risinājumu.

16:35 Internetā ceļo bilde, kurā kāda gados jauna meitene sociālajā vietnē «Twitter» šodien ierakstījusi vārdus «es mirstu». Tā bijusi 20 gadus veca mediķu brīvprātīga, kas, saskaņā ar vairāku Twitter lietotāju liecībām, vēlāk no Kijevā gūtajiem ievainojumiem mirusi. Meiteni esot sašāvuši miliči. Pēcāk opozīcijas aktīvisti paziņoja, ka meitene tikusi operēta un tomēr ir dzīva.

16:30 Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien telefoniski aicināja Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču pieņemt Eiropas Savienības (ES) palīdzību sarunās ar opozīciju. Pēc Merkeles teiktā «tikai sarunas ar ātriem un taustāmiem rezultātiem par valdības izveidošanu un konstitucionālajām reformām var piedāvāt iespēju konflikta ilgtspējīgam noregulējumam». Kanclere «arī apliecināja ES, Vācijas un citu partneru vēlmi atbalstīt sarunas starp valdību un opozīciju». «Viņa steidzami mudināja Ukrainas prezidentu pieņemt šo piedāvājumu, uzsverot, ka rotaļāšanās ar laiku vēl vairāk saasinās konfliktu un izraisīs neaprēķināmu risku,» teikts paziņojumā.

Merkele arī uzsvēra, ka «saistībā ar neseno vardarbības saasināšanos ES šodien apspriedīs sankcijas».


16:10 Polijas aģentūra RAR ziņo, ka Ukrainas prezidents Janukovičš pametis konsultācijas ar Eiropas Savienības ārlietu ministriem, lai telefoniski sazinātos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Tiek arī vēstīts, ka Eiropas politiķi cenšas prezidentu piekrist samazināt savu pilnvaru termiņu līdz šī gada beigām.


15:42 Aģentūra AFP ziņo, ka Eiropas Savienība ārlietu ministri ceturtdien sanāksmē izvērtēs iespēju aizliegt Ukrainai pārdot ieročus un nemieru apspiešanas aprīkojumu.

15:31 Vardarbīgos nemierus Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, visticamāk, uzkurina provokatori, šodien intervijā Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» pauda Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Kā uzskata policijas priekšnieks, ukraiņu tauta ir pietiekami karstasinīga un ar austrumniecisku dzīvesveidu, bet arī citās valstīs šādi nemieri var izcelties vairāku komponentu sakritības rezultātā. «Ja mirst cilvēki miera laikā, tad kaut kas nav kārtībā ar dialogu, bet, visticamāk, ir monologs,» norādīja Ķuzis.

Ķuzis atzina, ka nezina situācijas detaļas, taču tikai dialogs var vardarbību izbeigt.

15:21 Ukrainas Iekšlietu ministrija ziņo, ka no šautām brūcēm miruši arī trīs tiesībsargājošo iestāžu darbinieki. Kopumā ievainoti 50 likumsargi, un 30 no viņiem bijušas šautas brūces.


15:01 EP amatpersonas atzinušas, ka milicija Kijevā šauj uz civiliedzīvotājiem. Ukrainas varas iestādes ir atklājušas uguni uz demonstrantiem Kijevas centrālajā Neatkarības laukumā, kur milicijas darbinieki ar Kalašņikova automātiem šauj uz civiliedzīvotājiem, atsaucoties uz Kijevā esošā Eiropas Parlamenta (EP) Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Elmāra Broka sniegto informāciju vēstīja portāls «NewEurope».

«Es varu apstiprināt, ka snaiperi ir sākuši šaut uz demonstrantiem Maidanā [Neatkarības laukumā], neievērojot vakar vakarā panākto pamiera vienošanos. Ņemot vērā daudzos upurus, šķiet, ka tiek izmantota dzīvā munīcija,» paziņoja EP pārstāvis no Vācijas.

14:55 Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņojis, Ukrainas ekstrēmisti cenšas izraisīt pilsoņkaru. Viesojoties Bagdādē, viņš uzsvēra, ka Maskava atbalsta Ukrainas valdības un opozīcijas sarunas, kuru mērķis ir pārvarēt «šo krīzi un kopā cīnīties pret ekstrēmistiem, kuri cenšas izprovocēt pilsoņkaru».

14:45 Kijevas metro kopš otrdienas nedarbojas, un pašvaldība brīdina, ka tas darbu atsāks vien tad, kad situācija būs droša. Vienlaikus citi sabiedriskā transporta veidi kursē reti.

14:31 Kvartāli Kijevas centrā, kur nenotiek sadursmes, kļūst arvien tukšāki. Cilvēki, kas no darba ceturtdien aizgājuši ātrāk, masveidā pamet pilsētas centru un labo krastu. Darbadevēji ir ļāvuši darbiniekiem doties prom ne tikai no darba vietām, kas atrodas pilsētas centrā, bet arī tās nomalēs.

14:18 Kijevas mērs Vladimirs Makejenko ceturtdien paziņojis par aiziešanu no valdošās Reģionu partijas. «Ukrainas galvaspilsētā notiekošais ir traģēdija,» teikts Makejenko paziņojumā. «Esmu nolēmis aiziet no Reģionu partijas un uzņemties personīgu atbildību par Kijevas vitālo funkciju nodrošināšanu.»

14:08 Turpinoties asiņainajiem notikumiem Ukrainā, internetā strauji izplatās uzrunājošs vēstījums, kurā lietuvieši apliecina atbalstu Ukrainas protestētājiem, velkot paralēles ar traģisko situāciju, ko Viļņa pieredzēja 1991.gada janvārī.

14:03 Eiropas Savienība uzstāj uz reformu veikšanu Ukrainā, kas atbilstu Ukrainas tautas prasībām, ceturtdien paziņoja ES prezidents Hermans van Rompejs, savukārt Krievija, kas atbalsta Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču, pieprasīja opozīcijas līderiem apturēt asinsizliešanu un turpināt miermīlīga konflikta noregulējuma meklēšanu. «Steidzama vienošanās par politisko krīzi Ukrainā var ietvert konstitucionālu reformu īstenošanu Ukrainā, jaunas valdības izveidi un gatavošanos jautam vēlēšanām,» teikts ES prezidenta paziņojumā.

14:00 Internetā izplatīts video, kurā redzams, kā Ukrainas miliči un specvienību darbinieki šauj uz protestētājiem.


13:54 Saistībā ar saspringto situāciju Ukrainā, nolemts uz laiku apmeklētājiem slēgt Latvijas vēstniecības Ukrainā Konsulāro nodaļu. Tās darbinieki paliks valstī un turpinās darbu dežurējošā režīmā. Lēmums par darbinieku evakuāciju no Ukrainas pagaidām netiekot apsvērts.

13:49 Ukrainā baumo par ārkārtas stāvokļa drīzu izsludināšanu. Savukārt opozīcija aicina medijus būt klāt ar satelītiekārtām, jo WiFI un mobilie sakari šajā laikā varētu būt bloķēti.


13:44 Opozīcijas partijas «Ukrainas demokrātiskā alianse par reformām» (UDAR) līderis Vitālijs Kļičko aicināja parlamenta deputātus sapulcēties uz ārkārtas sēdi, kā arī aicināja prezidentu Viktoru Janukoviču izsludināt pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas.

13:40 Lietuvas parlamenta vicespīkers Petrs Austrevičs no Liberāļu savienības ceturtdien dodas uz Kijevu, lai tiktos ar opozīcijas līderiem. «Uz Ukrainu doties mani uzaicināja Eiropas Parlamenta Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības grupa (ALDE). Man nebija tiesību uzaicinājumu noraidīt. Galvenais mērķis ir paust solidaritāti un atbalstu Eiropas demokrātiskajiem spēkiem,» sacīja Austrevičs.

13:25 Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs aicinājis Ukrainas varasiestādes nekļūt par «kājslauķi». Maskavai Kijevā nepieciešams spēcīgs partneris, ceturtdien uzsvēra Medvedevs. «Mums ir vajadzīgi tādi partneri, kas ir labā formā, un lai Ukrainas varasiestādes būtu leģitīmas un efektīvas, lai cilvēki nenoslaucītu savas kājas uz varasiestādēm gluži kā uz kājslauķiem,» televīzijā pārraidītajā valdības sēdē sacīja Medvedevs, uzsverot, ka Ukrainai «jāaizsargā savi ļaudis, jāaizsargā drošības struktūras».

13:09 Ukrainā valdošo nemieru dēļ no Soču olimpiskajām spēlēm izstājusies ukraiņu kalnu slēpotāja Bogdana Matcocka. Tāpat par izstāšanos no Olimpiādes paziņojis sportistes tēvs Oļegs Matcockis, kurš vienlaikus ir viņas treneris. Šādi abi kalnu slēpošanas pārstāvji pauduši sašutumu un savu protestu par Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča nevēlēšanos risināt situāciju valstī.

12:57 Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka cilvēkus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas izvietojušies uz ēku jumtiem un tēmē cilvēkiem galvā. Tiek ziņots, ka šaušana joprojām turpinās. Snaiperi šaujot arī pa mediķiem, kas cenšas palīdzēt ievainotajiem. Sākušās jaunas sadursmes starp protestētājiem un smagi bruņoto miliciju.

12:45 Ceturtdien Kijevas Neatkarības laukumā nogalināti jau vismaz 50 cilvēki. Bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas noguldītas pie kafejnīcas «McDonalds» un galvenās pasta ēkas. Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka viņus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas izvietojušies uz ēku jumtiem un tēmē cilvēkiem galvā.

12:42 Vīrietis uz trompetes spēlē Ukrainas himnu Neatkarības laukuma aizstāvju atbalstam.


13:36 Ukrainas opozīcijas līderi ceturtdien paziņojuši, ka vardarbības uzliesmojumā vainojama valdības provokācija. «Sadursmju atsākšanās Maidanā laikā, kad tika izsludināts pamiers, ir plānota varasiestāžu provokācija pret miermīlīgiem protestētājiem,» teikts paziņojumā, kas ievietots opozīcijas līdera Vitālija Kļičko tīmekļa vietnē.

12:32 Ukrainas Iekšlietu ministrija ceturtdien mudinājusi Kijevas iedzīvotājus drošības situācijas dēļ neuzturēties pilsētas ielās. «Šobrīd labāk ierobežot pārvietošanos ar personīgajiem transportlīdzekļiem vai labāk vispār neiziet no mājas. Šādi piesardzības pasākumi saistīti ar to, ka Kijevas ielās atrodas bruņoti un agresīvi noskaņoti cilvēki,» teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

12:29 Bojāgājušo skaits turpina augt. Demonstrantu pārstāvji neoficiāli ziņo jau par vairāk nekā 30 upuriem.

12:25 Pēc jaunām sadursmēm protestētāju un milicijas starpā Kijevā ceturtdien evakuēta galvenā valdības ēka, kas atrodas netālu no asiņaino sadursmju vietas. «Šorīt visi valdības darbinieki tika evakuēti no ēkas,» ziņu aģentūrai AFP atklāja valdības pārstāve.

12:20 Eiropas Savienības ārlietu ministri šodien sanāks uz ārkārtas sēdi par Ukrainas notikumiem. Tā sāksies plkst. 15 pēc Latvijas laika. Tikmēr Eiropas Parlamenta amatpersonas par iespējamiem krīzes risinājumiem spriež jau tagad.


12:15 Ukrainas amatpersonas noliegušas ziņas par snaiperiem Kijevas ielās, tomēr Twitter ceļo bildes, kas it kā uzņemtas šajā rītā un liecina par pretējo.


12:07 Ceturtdien Kijevas Neatkarības laukumā nogalināti vismaz 25 cilvēki, ievainoti vēl 75 cilvēki, ziņo telekanāls «Inter». Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka viņus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas tēmē cilvēkiem galvā.

12:05 Apokalipse - Kijeva no putna lidojuma.


11:59 Twitter ceļo bilde, kurā redzama cauršauta bruņuveste, - foto ievietotājs apgalvo, ka tajā šorīt no šāviena miris kāds protestētājs.


11:54 Aģentūras AFP fotogrāfijas iemūžinājis brīdi, kā aiz barikādēm liesmas apņēmušas kādu vīrieti.


11:47 Internetā ceļo iespaidīga fotokolāža, kā izskatījās Kijevas Neatkarības laukums pirms un pēc vardarbīgo protestu sākuma.


11:40 Bojāgājušie pie Neatkarības laukuma Kijevā apsegti ar parastām segām.


11:35 Aģentūras AFP reportieris ziņo, ka bojāgājušo skaits jau sasniedzis 10 cilvēkus.

11:32 Vairāki simti bruņotu demonstrantu atspieda miličus atpakaļ par apmēram 200 metriem un tagad kontrolē lielāko daļu Neatkarības laukuma, kur kopš novembra bija notikuši protesti pret prezidentu Viktoru Janukoviču.

11:25 Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri drošības apsvērumu dēļ atcēluši šodien plānoto tikšanos ar Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču, informēja kāda Rietumu amatpersona.

11:15 «Seši no septiņiem nogalināti ar šāvienu kaklā,» pavēstīja protestētāji.

11:10 Septiņi nogalinātie guļ apklāti ar segām Neatkarības laukumā netālu no viesnīcas «Kazackij», vēsta «Ukrainskaja pravda». Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka viņus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas tēmē cilvēkiem galvā. Iepriekš telekanāls «Espreso.Tv» demonstrēja piecu mītiņotāju līķus, kuri novietoti pie kafejnīcas iepretim viesnīcai «Kazackij».

Foto: AFP/LETA

Jau ziņots, ka protestētājiem ceturtdienas rītā izdevās atspiest milicijas spēkus no Neatkarības laukuma, un viņi virzījās organizētās kolonnās, savukārt specvienības «Berkut» kaujinieki atkāpās, raidot asaru gāzes granātas. Protestētāji drošībniekus aktīvi apmētāja ar akmeņiem un Molotova kokteiļiem.

Protestētāji atgriezušies pozīcijās Gruševska ielā, tagad viņus un drošības spēkus nodala betona bloku siena, kuru drošībnieki uzstādīja naktī uz trešdienu.

Tiek ziņots, ka Gruševska ielā atrodas ap pusotrs tūkstotis demonstrantu.

Savukārt milicijas spēki izvietojušies pie «Dinamo» stadiona.

Foto: AFP/LETA

Tikmēr Iekšlietu ministrija protestētājiem paziņojusi, ka viņiem ir stunda laika, lai atbrīvotu Gruševska ielu un atgrieztos Neatkarības laukumā.

Tomēr ministrijas pārstāvis sacīja, ka varasiestādes spēku lietos tikai tādā gadījumā, ja radikāļi «nogalinās viņu cilvēkus».

Daļa demonstrantu aktīvi nostiprina barikādes ar riepu, dzelzs žoga fragmentu, mietu, mucu un citu līdzekļu palīdzību.

Viss Neatkarības laukums šobrīd ietinies degošo riepu melnajos dūmos.

Tikmēr drošības spēki evakuē cilvēkus no Augstākās radas, kā arī pastiprinājuši parlamenta apsardzi, tiesībsargājošajās iestādēs valdības kvartālā izsludināta pilna kaujas gatavība.

Drošības spēkiem daļu Neatkarības laukuma izdevās ieņemt otrdien un naktī uz trešdienu notikušajās asiņainajās sadursmēs, kad gāja bojā vismaz 25 cilvēki un simtiem tika ievainoti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams