Ukrainā iedzīvotāju protesti pēdējās dienās pieņemas spēkā. Janukovičs ir gatavs lietot agresiju pret aktīvistiem un aicina protestētājus padoties. Protestu akcijā šajās dienās jau gājuši bojā vairāki desmiti cilvēku, bet ievainoti vairāki tūkstoši.

Janukovičs ignorē Eiropu

Ārpolitikas eksperts Veiko Spolītis TVNET stāsta, ka Ukrainā šobrīd esot koruptīvs režīms. Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs neieklausās savos iedzīvotājos. Viņš arī ignorē Eiropas Savienības augsto amatpersonu zvanus, piemēram, vācu kancleres Angelas Merkeles centienus sazināties ar Ukrainas prezidentu.

ES veiks pareizos pasākumus pret Ukrainas diktatūru

«Jau rītdien ir sasaukta Eiropas Savienības dalībvalstu ārlietu ministru ārkārtas tikšanās par Ukrainu. Lielākā Eiropas parlamenta frakcija, Tautas padomes frakcija ir paziņojusi, ka ir jāvēršas nevis pret Ukrainu, bet pret šo režīmu. Pret Janukoviču, viņa ģimeni un viņa pakalpiņiem,» norāda Spolītis. Viņš uzsver, ka ES dalībvalstis sanāksmē runās par to, ka

ir jāslēdz Ukrainas prezidenta bankas konti, jāliedz viņam iebraukt Eiropas Savienībā un vispārēji ir jāvēršas pret Ukrainas diktatoru.

Viņaprāt, šāda ES rīcība būtu pareiza. Šajā situācijā Latvija iet kopsolī ar ES, stāsta ārpolitikas eksperts.

«Soču Olimpiādei iesākoties, vienmēr tiek uzsaukts pārtraukt jebkuru karadarbību visā pasaulē. Diemžēl tas nav ievērots.

Janukoviča dienas ir skaitītas. Vai nu viņš nogremdēs šo sacelšanos asinīs, vai viņš pats nokļūs Hāgas tribunālā.

Tas ir vairāk nekā skaidrs,» uzskata ārpolitikas speciālists.

Janukovičs iedzīts stūrī

Politologs Ivars Ījabs uzskata, ka Ukrainas tauta ir ievēlējusi demokrātiskās vēlēšanās cilvēku, kurš praktiski ir novedis valsti pie pilsoņu kara. Viņaprāt, tas tikai pierāda, ka arī demokrātiskās vēlēšanās var arī ievēlēt neizglītotus cilvēkus. «Šī milzīgā valsts patiesībā ir sašķelta attiecībā uz cilvēku tautībām, viņu identifikāciju. Tieši tāpat kā Baltijas valstīm, ar ļoti senu un pretrunīgu vēsturisko mantojumu. Tur ir daļas, kas ir ietilpušas Polijā vai Austroungārijā. Ir daļas, kas dabisku apsvērumu dēļ ir tuvāk Maskavai. Tas Janukoviča idiotisms ar šo tielēšanos par ES asociācijas līguma parakstīšanu ir lielā mērā eskalējis divu pušu ekstrēmistus,» uzskata Ījabs.

Politologs norāda, ka Ukrainas opozīcija nemaz nekontrolē sabiedrību un vēl jo vairāk ekstrēmistus. Viņš domā, ka Janukovičs ir iedzīts stūrī. Viss, ko pašreizējais prezidents kontrolē, ir specvienība. Tas varot izvērsties karastāvoklī. Ījabs ir pārliecināts, ka Ukrainas prezidents agrāk vai vēlāk atkāpsies no sava amata. Tikai esot jālūdz dievs, lai līdz tam neaizietu bojā vēl kāds protestētājs.

Nemieros Kijevā otrdien un naktī uz trešdienu dzīvību zaudējuši vismaz 26 cilvēki, tomēr precīzs upuru skaits pagaidām nav zināms, vēsta ziņu aģentūra «Interfax Ukraina». Kijevā ievesta armija.

Spriedze Kijevā otrdien turpināja saasināties visas dienas garumā. Ielu kaujas sākās pēc notikumiem pie parlamenta, kur deputāti bija sapulcējušies, lai spriestu par izmaiņām konstitūcijā.

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs trešdien paziņoja, ka opozīcijas līderi, aicinot cilvēkus ķerties pie ieročiem, ir pārkāpuši robežu un viņiem par to ir jāstājas tiesas priekšā, kas tad noteiks viņiem soda mēru.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka vēl nav par vēlu apturēt konfliktu, un aicināja opozīcijas līderus pie sarunu galda.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams