Roberts Rode

FOTO: AFP/LETA

Latvijas kalnu slēpotājs Roberts Rode ir vīlies par rezultātu Soču olimpisko spēļu nobrauciena sacensībās, jo trases augšdaļa izbraukta labāk nekā treniņos, bet beigās tomēr pietrūcis spēka.

Rode braucienu veica divās minūtēs un 17,50 sekundēs, kas bija sliktākais rezultāts no finišu sasniegušajiem braucējiem, dodot 47.pozīciju un priekšpēdējās vietas īpašniekam piekāpjoties par 0,04 sekundēm.

«Šī ir viena no taktiski smagākajām trasēm pasaulē. Tajā nav tik liels ātrums, bet ļoti daudz jāgriež līkumi,» pēc sacensībām žurnālistiem atzina Rode. «Vienā vietā pieļāvu kļūdu un biju uz izdzīvošanas robežas, zaudējot kādu sekundi, pusotru. Treniņos tajā vietā nebija problēmu.»

«Kopumā esmu vīlies par rezultātu, jo augšdaļu izbraucu labāk nekā treniņos. Laikam pietrūka spēka lejai,» secināja sportists, atzīstot, ka viņš pagaidām vēl nebraucot pietiekami tehniski, tāpēc tas prasa daudz papildus spēka. «Man galvenais bija nobraukt savu spēju robežās, tomēr pilnībā tas neizdevās.»

Olimpisko spēļu turpinājumā Rode nepiedalīsies superkombinācijā, bet pēc nedēļas viņu sagaida starts supergigantā. «Nobrauciena sākumā jau bija lielākā daļa supergiganta trases. Iešu uz maksimālu atdevi.»

Lielu daļu šīs sezonas Rode izlaida potītes lūzuma dēļ un sacensību apritē atgriezās vien janvāra vidū.

«Potītei viss kārtībā, jo tā ir stingri nofiksēta zābakā,» teica sportists. «Tomēr ir jūtams, ka man trūkst sacensību prakses. Šosezon līdz Olimpiādei bija plānots piedalīties četrās Pasaules kausa sacensībās, bet nesanāca nevienas.»

Pēc pārcēlāja saplīšanas bija bažas, ka sacensības pat varētu svētdien tikt atceltas, tomēr beigās tās sākās ar nelielu nokavēšanos. «Tas neiespaido, jo mūsu sporta veidā tā notiek bieži. Parasti sacensības sākas no rīta, bet jābūt gataviem, ka tās var aizkavēties vai tikt atceltas. Tas ir sīkums.»

Latvijas labākajam kalnu slēpotājam Kristapam Zvejniekam un labākajam ātruma disciplīnu speciālistam Rodem šīs ir jau otrās olimpiskās spēles. Ja Zvejnieks, kurš Sočos svinēs savu 22.dzimšanas dienu, visu šo sezonu aktīvi startējis, iekļūstot arī Eiropas kausa sacensību labāko divdesmitniekā, Rode lielāko daļu sezonas izlaida potītes lūzuma dēļ.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO