Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma sestdien ieguva septīto vietu Siguldas trasē notikušajā Eiropas čempionātā, kas vienlaicīgi bija arī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais posms.

Pēc pirmā brauciena Tīruma starp Pasaules kausa sportistiem atradās 11.vietā, bet otrais brauciens tika veikts nedaudz ātrāk, taču tas neļāva pakāpties augstāk un šajā posmā tika ieņemta 11.pozīcija. Tomēr Eiropas čempionāta ieskaitē tas bija septītais labākais rezultāts, jo pirms viņas ātrākas bija četras ne-Eiropas kamaniņu braucējas.

Par šī posma uzvarētāju tika kronēta amerikāniete Keita Hansena, kura sasniedza jaunu trases rekordu, bet par Eiropas čempioni kļuva krieviete Tatjana Ivanova, kura šajā Pasaules kausa posmā ierindojās trešajā pozīcijā.

Šajā Pasaules kausa posmā otro vietu izcīnīja kanādiete Aleksa Gouga, kura bija labākā pirmajā braucienā.

Tikmēr cita Latvijas pārstāve šajās sacensībās Ulla Zirne pēc pirmā brauciena atradās vien 19.vietā, bet otrajā nācās atkāpties par divām vietām.

Eiropas čempionāta ieskaitē Zirnei tikmēr 15.vieta.

Vēlāk notiks sacensības divniekiem, kur uz starta izies Andris Šics/Juris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Posms svētdien noslēgsies ar sacensībām vīriem, kurās startēs Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks, kā arī komandu stafeti.

Dalībai sacensībās pieteikušās 22 valstis ar 131 sportistu, tomēr vairākas komandas Eiropas čempionātā nepiedalīsies ar saviem spēcīgākajiem sastāviem. Sacensībās nestartēs šīs sezonas Pasaules kausa līderi vīriem Fēlikss Lohs un Davids Mellers no Vācijas, abas vadošās sieviešu braucējas Geisenbergere un Hifnere, kā arī divnieku ekipāžas Vendls/Ārlts un Egerts/Benekens.

Lohs, Geisenbergere un Vendls/Ārlts jau pirms šī posma bija nodrošinājuši uzvaras Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sezonas noslēguma visaugstāk bija Tīruma, kura ar 230 punktiem ieņēma 15.vietu, bet Zirnei 138 punkti un 26.pozīcija.

Par Pasaules kausa ieguvēju kļuva Geisenbergere, kurai 785 punkti, bet otrā ar 626 punktiem bija Gouga, kamēr uz trešo vietu atkrita vāciete Tatjana Hifnere, kurai 551 punkti.

Šī ir otrā reize, kad Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) uzticējusi Latvijai rīkot Eiropas čempionāta sacensības. Iepriekšējo reizi Eiropas čempionāts Siguldā notika 2010.gadā. Savukārt 2015.gadā Latvijā risināsies pasaules meistarsacīkstes.

Šīs sacensības visiem kamaniņu braucējiem ir pēdējās pirms Soču olimpiskajām spēlēm, kas notiks no 7. līdz 23.februārim. Tajās kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku cīņām.

Kā zināms, olimpiskajās spēlēs no Latvijas startēs vīri Rubenis, Kivlenieks un Mauriņš, dāmas Zirne un Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas A.Šics/J.Šics un Gudramovičs/Kalniņš.

Tāpat Latvija Olimpiādes kamaniņu sporta sacensībās būs pārstāvēta komandu stafetē.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams