FOTO: Evija Trifanova / LETA

Šogad ēnu dienai ir rekordliela skolēnu un darba devēju interese; reģistrējušies 22 606 jauniešu un lielākā konkurence ir par iespēju ēnot lidmašīnas stjuartu, informēja projekta pārstāve Antra Laumane.

Vislielākais vakanču skaits šogad tiek piedāvāts tādās profesijās kā policijas inspektors, sabiedrisko attiecību speciālists, projektu vadītājs, ārsts un dažāda līmeņa vadītāji. Savukārt vislielākā ēnotāju konkurence tradicionāli vērojama stjuarta vakancei, skolēni ļoti labprāt ēnotu kruīza vadītājus, veterinārārstus, stila un vizāžas pedagogus, žurnālistus un bērnu ķirurgus.

Pagaidām reģistrējušies 1115 ēnu devēji un 22 606 potenciālie ēnotāji. Visaktīvākie ēnu devēji šogad ir valsts pārvaldes iestādes, tai skaitā pašvaldības.

Šogad Ēnu dienā tika aktualizētas inženierzinātnēs balstītās profesijas, kurās jau šobrīd vērojams speciālistu iztrūkums. Inženierzinātņu profesijās šogad piedāvātas kopumā 380 vakanču vietas, sniedzot skolēniem iespēju ēnot inženierus un citus ar inženierzinātnēm cieši saistītu profesiju pārstāvjus.

Līdz 5.februāra plkst.20 ēnu devējiem ir jāapstiprina vai jānoraida ēnotāju pieteikumi. Vakances, kurās 6. februārī būs brīvas vietas, tiks piedāvātas tā saucamajiem nejaušajiem ēnotājiem - skolēniem, kuri nebūs saņēmuši nevienu apstiprinājumu saviem pieteikumiem.

Ēnu diena rīkotājs ir praktiskās biznesa izglītības biedrība «Junior Achievement – Young Enterprise Latvija».

11.februārī ēnu diena notiks jau četrpadsmito reizi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO