Nedēļas nogalē Kurzemes pusē startēs gada nozīmīgākais autosporta pasākums Latvijā – Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja. Līdz ar Eiropas rallija zvaigžņu cīņām Kurzemē tiks dalīti uzreiz divu Latvijas čempionāta posmu punkti un uzvaras.

Centrālais notikums Rally Liepāja būs Eiropas rallija čempionāta otrā posma uzvarētāju noskaidrošana. Uz starta izies spēcīgi jaunie un pieredzējušie Eiropas rallija dalībnieki. Tā kā Rally Liepāja veidojas īsti ziemīgs un sniegots, rezultāti nav prognozējami, jo daļa pat pieredzējušu sportistu savā karjerā nav piedzīvojuši īstus ziemas rallijus, norāda LAF Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns.

Latvijas līdzjutējiem gan papildu intriga – sestdien, 7. februārī Rally Liepāja ietvaros tiks aizvadīts Latvijas autorallija čempionāta otrais posms, bet svētdienas Eiropas cīņas tiks vērtētas kā Latvijas rallija čempionāta trešais posms. Tas nozīmē, ka sportistiem vienas nedēļas nogales laikā ar labu sniegumu ir iespēja gūt lielu punktu skaitu nacionālā seriāla cīņās. Tajā pašā laikā braucējiem jābūt uzmanīgiem – nopietns tehnikas defekts vai avārija sestdienā var nozīmēt zaudētus uzreiz divus Latvijas čempionāta posmus, ja nakts uz svētdienu izrādīsies par īsu tehnikas atjaunošanai.

Latvijas autorallija čempionātā šogad aizvadīts pirmais posms – rallijs Sarma 2015. Pēc tā LRČ1 ieskaitē vadībā atrodas Jāņa Berķa/Edgara Čeporjus ekipāža, kurai seko Sarmā lielisku pilnpiedziņas debiju aizvadījušie Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons. Trešie – Elviss Hermanis/Gatis Veilands. LRČ1 klases cīņām mūsu čempionāta ieskaitē Liepājā pieteikušās septiņas ekipāžas – minētajiem līderiem būs smaga spēkošanās ar krievu Alekseju Lukjaņuku un igauni Raulu Jētsu.

LRČ2 ieskaitē pēc pirmā posma vadībā igauņu vienība Sīms Plangi/Mareks Sarapū, kam seko Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis un Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks. Šīs vienības būs spēcīgi konkurenti arī Liepājas posmos, taču jārēķinās, ka LČ rindas papildinās arī citi stiprinieki, piemēram, lietuvieša Dominika Butvila ekipāža, kura arī pieteikusies dalībai Latvijas čempionātā. Seriāla ieskaitē nedēļas nogalē cīnīsies deviņas ekipāžas.

Vienas ass piedziņas LRČ3 grupā Sarmas ralliju lieliski veica Ralfa Sirmača/Artūra Šimina ekipāža, nonākot arī kopvērtējuma līdera godā. Viņiem bija atraktīva cīņa visa Sarmas rallija garumā ar igauni Karlu Martinu Volveru un Ralfa komandas biedru Vasiliju Grjazinu – tā turpināsies arī Kurzemē. Paredzams, ka ātrāks varētu būt gan Emīls Blūms, gan Toms Lielkājis, savukārt neprognozējams šķiet unikālās Reiņa Nitiša/Māra Neikšāna ekipāžas sniegums. Zināms, ka Reinis labi brauc, Māris labi konsultē, SRT komanda gatavo labas mašīnas. Taču jautājums, vai šī kombinācija Nitiša rallija debijā nostrādās?

Latvijas rallija kausa izcīņas ieskaitē pēc pirmā posma vadībā krieva Mihaila Skripņikova ekipāža. Pēc pirmā posma gan tā pārceļas uz LRČ3 grupu, atstājot lietuvieti Egidiju Valeišu un Edgara Baloža/Ineses Akmentiņas ekipāžu divatā šajā ieskaitē.

Jāņem vērā, ka ne visi Latvijas čempionāta ieskaites grupām atbilstošie dalībnieki pieteikuši dalību Latvijas čempionāta ieskaitē. Ekipāžas var piedalīties Rally Liepāja, nesaņemot Latvijas čempionāta punktus. Līdz ar to iepriekš minētajiem mūsu seriāla līderiem nedēļas nogalē būs cīņa ne tikai ar LČ konkurentiem, bet arī Latvijas sacensību viesiem.

Sestdien Latvijas rallija čempionāta otrajā posmā dalībniekiem jāveic pieci ātrumposmi, ar kopgarumu 114,13 km. Svētdien Latvijas rallija čempionāta trešajā posmā sportistiem jāveic septiņi ātrumposmi, to kopgarums 93 km. Rally Liepāja kopumā jāveic 12 ātrumposmi, kuru kopējais garums ir vairāk nekā 205 km.

Rally Liepāja oficiālais starts paredzēts piektdien pl. 20:30 Liepājā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO