Dāvis īsi pirms došanās uz Filadelfiju 2014. gada decembrī

FOTO: Bērnu slimnīcas fonds

Deviņgadīgais Dāvis piektdien preses konferencē Bērnu slimnīcā pastāstīja, ka Amerikā, kur viņam veica dzīvībai svarīgu operāciju, viņam visvairāk patikusi diena, kad varēja braukt uz mājām, šajā dienā dāvanas viņam bija sagatavojuši arī vietējie latvieši.

Bērnu slimnīca piektdien rīkoja tikšanos ar Dāvi, Dāvja mammu, ārstējošo ārstu un citiem slimnīcas pārstāvjiem, lai pastāstītu, kā norit zēna atveseļošanās, jo lielāko daļu ārstēšanās izdevumu sedza par sabiedrības ziedojumiem.

Dāvja mamma vēlreiz pateicās visiem ziedotājiem, kuru dēļ bija iespējams veikt operāciju Amerikā Filadelfijas slimnīcā, jo neviena cita slimnīca operāciju neuzņēmās.

«Teiksim visiem lielu paldies, kas mūs atbalstīja gan finansiālā ziņā, gan ar labām domām. Noteikti ar Dāvi varam lielāko paldies teikt slimnīcas dakteriem, kas ir paši labākie. Esam bezgala pateicīgi, ka mums blakus ir tādi cilvēki. Esam ļoti priecīgi, ka esam veseli,» sacīja Dāvja mamma Baiba Januša.

LR goda konsuls Filadelfijā Dž. Medvecka kungs pavada Dāvi no Filadelfijas

FOTO: Bērnu slimnīcas fonds

Viņa pastāstīja, ka Dāvis vēl skolu neapmeklē, viņam pagaidām būs mājapmācība. Ārsts minēja, ka zēnam vēl jāuzmanās no infekcijām, turklāt tagad ir gripas laiks. Dāvis var staigāt nelielus gabalus, ēst visu, kam iepriekš bijuši ierobežojumi.

Preses konferencē Dāvis nebija runīgs, bet pēc tam pastāstīja, ka viņam vislabāk patikusi diena, kad varēja braukt uz mājām. Amerikas latvieši bija sagādājuši viņam pārsteigumu, kurā bijušas daudzas spēles. Dāvis teica, ka visvairāk vēlētos braukt ar riteni un satikt draugus.

Bērnu slimnīcas vadība Dāvim piektdien uzdāvināja diplomu par drosmi.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa piektdien sacīja: «Pavisam nesen Dāvis bija mūsu pacients, šodien viņš ir mūsu ciemiņš. Tā ir milzīga atšķirība un tik īsā laika posmā sasniegts rezultāts, pat dalībniekiem, kas ir tuvāk bijuši klāt, tas ir liels, bet ļoti, ļoti priecīgs pārsteigums.»

Dāvja ārstējošais ārsts Olafs Volrāts teica, ka Dāvja operācija nebija tipisks gadījums un neviens nevarēja garantēt rezultātu.

Dāvis īsi pirms došanās uz Filadelfiju 2014. gada decembrī

FOTO: Bērnu slimnīcas fonds

Viņš paskaidroja, ka Dāvim Amerikā veica divu veidu limfogrāfijas - caur cirkšņa limfmezgliem un aknu audiem, kā dēļ kontrastviela, ko ievadīja limfātiskajā sistēmā, darbojas gan kā limfātiskās sistēmas kontrastētājs, gan kā plombētājs. Tas ļāva likvidēt limfātiskās sistēmas sūci. Amerikas ārsti šādu operāciju veikuši tikai otro reizi, pastāstīja ārsts.

«Jādomā, ka vienreiz tas ir apstājies, tas ir apstājies, bet, protams, medicīna ir kā dzīve,» viņš piebilda. Dāvis paliks ambulatorā uzraudzībā.

Pagaidām no slimnīcas galīgais rēķins vēl neesot saņemts. Līdz šim ārstēšanai iztērēti 373 tūkstoši eiro.

Dāvim bija konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā dēļ veidojas neatgriezeniski vielmaiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms.

Jau ziņots, ka Dāvis uz ASV devās pagājušā gada 16.decembrī, jau 18.decembrī zēnam veica plānoto operāciju, kas ilga astoņas stundas. Procedūra bija veiksmīga. Dāvim jau decembra beigās tika izņemtas drenas, un viņš patstāvīgi varēja staigāt pēc gandrīz vairāk nekā pusgadu ilga ārstēšanās perioda.

Zēna dzīvības glābšanai un veselībai pāris dienu laikā tika ziedoti 317 173,95 eiro, valsts piešķīra 100 000 eiro. Dāvis bija pirmais pacients no Latvijas, kuram bija nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības un ekonomiskās zonas, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, jo tāda bija iespējama tikai ASV. Sākotnēji valsts atteicās apmaksāt operāciju, tāpēc tika sākta ziedojumu vākšana.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO