Latvija nav saņēmusi Ēģiptē apsūdzētā žurnālista Pītera Grestes lūgumu par pārvešanu uz Latviju, aģentūra BNS uzzināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Saskaņā ar Grestes ģimenes locekļu sniegto informāciju Austrālija iesniegusi Ēģiptei oficiālu pieprasījumu, pamatojoties uz Grestes lūgumu pārvest viņu uz izcelsmes valsti, paskaidroja ĀM vēstnieks - preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Jau vēstīts, ka 1.janvārī Ēģiptes Kasācijas tiesa atcēla Krimināltiesas spriedumu un nodeva to atkārtotai izskatīšanai. Tas nozīmē, ka Grestem tiek piemērots apsūdzētā statuss. Pērnā gada 14.novembrī Ēģiptes prezidents izdeva dekrētu, kas atļauj apsūdzēto un notiesāto personu pārvešanu uz to izcelsmes valstīm.

Greste janvārī iesniedza pieteikumu deportācijai no Ēģiptes. «Pītera Ēģiptes advokāts iesniedza pieteikumu Ēģiptes ģenerālprokuratūrā, lai Pīteru deportētu atbilstoši prezidenta dekrētam, kas tika izdots novembrī,» žurnālistiem Brisbenā sacīja Grestes brāļi un piebilda, ka pieteikums iesniegts pirms dažām nedēļām. «Pašlaik, kad Pīters ir apsūdzēta persona, mēs pieteikumā par viņa deportāciju veiksim grozījumus,» norādīja Grestes brāļi.

Eihenbaums norādīja, ka Greste ir Latvijas un Austrālijas dubultpilsonis un tikai viņš pats var pieņemt lēmumu. Latvija nav saņēmusi Grestes lūgumu par pārvešanu. Kā tieši lieta tiks skatīta, vēl nav zināms, atzina ĀM pārstāvis.

«Al Jazeera English» korespondentam Grestem un «Al Jazeera English» Kairas biroja vadītājam Ēģiptes un Kanādas dubultpilsonim Mohamedam Fadelam Fahmi tika piespriests septiņu gadu cietumsods, bet Ēģiptes pilsonim producentam Baheram Mohamedam tika piespriesti divi cietumsodi ar septiņu un trīs gadu termiņiem.

Visi trīs apsūdzētie tika atzīti par vainīgiem aizliegtās islāmistu kustības «Musulmaņu brālība» atbalstīšanā un melīgu ziņu izplatīšanā par Ēģiptes atrašanos uz «pilsoņkara» sliekšņa. Grestes, Fahmi un Mohameda advokāti spriedumus pārsūdzēja.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams