Ebolas vīrusa epidēmijā, kas pirms gada sākās Rietumāfrikā, mirušo skaits ir pieaudzis līdz 8153 cilvēkiem, pirmoreiz pārsniedzot astoņus tūkstošus, bet reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis 20 656, pirmdienas vakarā paziņoja ANO Pasaules veselības organizācija (WHO).

Gandrīz visi infekcijas un nāves gadījumi ir konstatēti trijās Rietumāfrikas valstīs, kuras šī epidēmija piemeklējusi vissmagāk - Sjerraleonē, Libērijā un Gvinejā.

Vēl seši cilvēki ir miruši Mali, astoņi - Nigērijā, un viens - ASV. Spānijā un Senegālā ir reģistrēts pa vienam infekcijas gadījumam, bet neviens nāves gadījums.

Pagājušonedēļ tika apstiprināts pirmais Ebolas vīrusa infekcijas gadījums Lielbritānijā. Inficētā medicīnas māsa nesen atgriezās Lielbritānijā no Sjerraleones, un viņas veselības stāvoklis pirmdien bija kritisks, bet stabils.

ASV un Vācijā slimnīcās tiek novēroti divi veselības aizsardzības darbinieki, kas nesen bijuši Sjerraleonē.

Sjerraleonē līdz 3.janvārim ir mirusi 2915 no 9772 inficētajiem, bet Libērijā līdz 31.decembrim miris 3471 no 8115 inficētajiem. Gvinejā, kur apmēram pirms gada sākās šī epidēmija, līdz 3.janvārim ir reģistrēti 2769 infekcijas un 1767 nāves gadījumi.

Līdz 28.decembrim ar Ebolas vīrusu inficējušies 678 veselības aprūpes darbinieki, no kuriem 382 miruši, paziņoja WHO.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams