NMO

FOTO: Felīcija Vērzemniece

Piektdienas vakarā koncertzālē «Palladium» notika otrais nepieradinātās mūzikas festivāla «Skaņu mežs 2013» koncertvakars, kas šoreiz veltīts veltīts ritmiskajai mūzikai. Šogad festivāla rīkotāji pievērsušies jēdziena «post tehno» izpētei, jo novērots, ka vairāki citos žanros nodarbināti mūziķi sākuši pievērsties ritmiskajai mūzikai, izsakot par to savus komentārus. Piektdienas vakarā uzstājās atraktīvais duets «NMO», «T» jeb Toms Auniņš, «Ajukaja & Mart Avi», spāņu ekstrēmās datormūzikas veidotājs «Evol», dabstepa veterāns «Shackleton», Mārtiņš Roķis un vinilplašu entuziastu duets «Demdike Stare». Endija Stota koncerts slimības dēļ tika atcelts.

Kā ziņots, nepieradinātās mūzikas festivāls «Skaņu mežs» savā 11.pastāvēšanas gadā piedāvā piecus eksperimentālās mūzikas vakarus, vairākus izglītojošus pasākumus un izstādi, iepazīstinot ar notikumu. Galvenie festivāla notikumi būs pieci koncertvakari, kas norisinās no 10.oktobra līdz 12.oktobrim, kā arī 26. un 27.oktobrī.

Sestdien, 12.oktobrī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā klausītājus gaidīs, iespējams, viskontrastējošākā programma, kurā laikmetīgā mūzika mīsies ar elektronisko mūziku, parādot mūsdienu mūzikas saikni ar pagājušā gadsimta otrās puses avangardu. Koncertvakarā izskanēs komponistu Majas S.K. Ratkes, Pjēra Bulēza, Lindas Leimanes, Kšištofa Penderecka mūzika Normunda Šnē, Martas Spārniņas, Erika Kiršfelda un «Spīķeru kvarteta» izpildījumā, Milana Adamčiaka darbus spēlēs ansamblis «MI-65», bet mūziķis «eRikm» izpildīs Luka Ferari kompozīcijas. Tāpat šajā vakarā koncertu sniegs vācu komponists Markuss Šmiklers un zviedru tumšās elektroniskās mūzikas grupa «Ectoplasm Girls», bet kā galvenais mākslinieks uzstāsies «dark ambient» žanra pamatlicējs «Lustmord» jeb Braiens Viljamss. Pirms koncertvakara īsu lekciju par komponistu Milanu Adamčaku, kā arī grafisko notāciju interpretēšanu sniegs slovāku mūziķis un komponists Daniels Matejs.

www.skanumezs.lv

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO