Eirovīzijas nacionālās atlases televīzijas režisors Arvīds Babris piedalās preses konferencē, kurā informē par Eirovīzijas dziesmu konkursa aktualitātēm

FOTO: LETA

Šogad pašmāju autori Eirovīzijas nacionālajam dziesmu konkursam "Eirodziesma 2012" iesnieguši 71 dziesmu, informē Eirovīzijas projekta producents Aigars Dinsbergs. Turpmākajās dienās tiks izvērtēti visu dziesmu pieteikumi, pārbaudot, vai tās atbilst konkursa nolikumam, bet pēc tam tās interneta vidē tiks nodotas publikas vērtējumam.

Dinsbergs minēja, ka mēdz būt gadījumi, kad dažas dziesmas neatbilst konkursa nolikumam, līdz ar to arī šogad pastāv iespēja, ka klausītāju vērtējumam varēs nodot mazāku dziesmu skaitu, nekā pieteiktas konkursam.

Jau iepriekš Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases rīkotāji prognozēja, ka aktīvākā dziesmu iesniegšana būs tieši pēdējā nedēļā, taču, kā skaidroja Dinsbergs, īpaši aktīvi dziesmu autori šoreiz ir bijuši tieši dziesmu iesniegšanas pēdējā dienā, kad konkursam iesniegti 60% no visām pieteiktajām dziesmām.

Mainījusies konkursa koncepcija

Kā ziņots, šogad pilnībā mainījusies konkursa koncepcija, un viena no būtiskākajām atšķirībām ir tā, ka šogad dziesmas izpildītājam sākotnēji nav primāras nozīmes, jo konkursa gaitā tas varēs tikt mainīts. Katrs mūzikas autors nacionālajai atlasei varēja iesniegt ne vairāk kā divas dziesmas.

Pēc priekšatlases visas iesniegtās dziesmas, kas atbildīs konkursa nolikumam, no 20.oktobra līdz 1.novembrim tiks nodotas publiskam izvērtējumam, proti, dziesmas tiks izvietotas Eirovīzijas mājaslapā, neminot autoru vārdus. Tas nozīmē, ka pirmo reizi Eirovīzijas vēsturē Latvijas interneta lietotāji varēs iepazīties ar visām atlasei iesniegtajām dziesmām un izteikt savu viedokli par dziesmu, tās tekstu un kopīgo vēstījumu, nevis izpildītāju.

"Jāteic gan, ka interneta lietotāju balsojumam būs rekomendējošs raksturs, jo līdztekus klausītājiem

dziesmas vērtēs mākslinieciskā padome septiņu cilvēku sastāvā,

pēc objektīviem un profesionāliem kritērijiem izvēloties pusfināla divdesmitnieku. Mākslinieciskajai padomei būs tiesības veikt korekcijas pusfināla dziesmu galīgā saraksta izveidošanā," skaidroja Dinsbergs.

LTV Eirovīzijas programma

Pusfināla dziesmas un to autori tiks atklāti 8.novembrī LTV rīkotajā preses konferencē, savukārt dziesmu izpildītāji pēc to noklausīšanās dzīvajā izpildījumā un konkursa mākslinieciskās padomes izvērtējuma tiks paziņoti decembra sākumā.

Eirovīzijas nacionālās atlases pusfināli LTV 1.kanāla ēterā būs skatāmi 7. un 14. janvārī. Pirmo reizi nacionālās atlases vēsturē tie notiks tiešraidē, un katrā no pusfināliem uzstāsies desmit dalībnieki, un no katra pusfināla piecus finālistus noteiks skatītāju balsojums un žūrijas vērtējums.

Konkursa nacionālās atlases fināls notiks 18.februārī Ventspils teātra namā "Jūras vārti". Gan finālā, gan superfinālā uzvarētāju noteiks skatītāju balsojums un žūrijas vērtējums.

Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks nākamgad no 22. līdz 26. maijam Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO