Pēc Zatlera reformu partijas (ZRP), "Vienotības" un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) trešdienas trīspusējām sarunām lielākus skaidrību par iespējamās koalīcijas aprisēm politiķi neviesa.

Četru partiju koalīcija netiek apspriesta

Premjers Valdis Dombrovskis (V) norādīja, ka "Vienotības" prioritāte joprojām ir izveidot trīs partiju koalīciju, kurā būtu pārstāvēta arī ZRP un nacionālā apvienība, taču ZRP uzstādījumu dēļ, ka valdībā jābūt pārstāvētam arī "Saskaņas centram" (SC), patlaban tiek apspriests četru partiju koalīcijas modelis.

Dombrovskis arī neizslēdza iespēju, ka var tikt izveidota mazākuma valdība no ZRP un "Vienotības", kas varētu noslēgt sadarbības līgumus ar SC un VL-TB/LNNK. Viņš atkārtoti noraidīja apgalvojumus, ka "Vienotība" plānotu strādāt opozīcijā.

"Pašreiz pastāv iespēja panākt vienošanos par koalīcijas modeli, kas būtu pieņemams gan "Vienotībai", gan Zatlera reformu partijai, un mēs pie tā strādājam," uzsvēra premjers.

ZRP liek pārējiem izvērtēt savus principus

ZRP un "Vienotība" šodien trīspusējās tikšanās laikā piedāvājusi nacionālās apvienības valdei izvērtēt vairākus abiem politiskajiem spēkiem svarīgus principus un uzstādījumus šādas valdības veidošanai. Padziļinātās diskusijās šodien gan bijis manāms, ka VL-TB/LNNK nav īsti gatava šādu modeli atbalstīt, atzina Dombrovskis.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pastāstīja, ka vēlreiz aicinājuši ZRP un "Vienotību" vienoties par trīs partiju koalīciju, kā arī piedāvājuši apspriest astoņus pamatprincipus, kas varētu kalpot par pamatu kopīgai darbībai.

Savukārt otrs nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsvēra, ka neatbalstīs tādu valdību, kurā būs pārstāvēti SC ministri. Atbalsts mazākumvaldībai būtu iespējams tikai bez SC pārstāvjiem tajā, norādīja politiķis.

ZRP premjera amata kandidāts Edmunds Sprūdžs norādīja, ka ZRP valdes lēmums par SC aicināšanu koalīcijā neizslēdz darbošanos četru partiju modelī. Šodien tikšanās laikā atrasts daudz kopēja, un tas jāizvērtē gan nacionālās apvienības, gan ZRP valdēs.

Zatlers: ZRP nav piekāpusies

ZRP līderis Valdis Zatlers skaidroja, ka, piekrītot iespējamajam četru partiju koalīcijas modelim, ZRP neesot piekāpusies. Sarunas par valdības veidošanu turpinās un steiga neesot laba sabiedrotā izsvērtu lēmumu pieņemšanai. "Valdības izveidošanai laika pietiek," teica Zatlers.

Dombrovskis norādīja, ka patlaban turpināsies sarunas par četru partiju koalīcijas izveidošanu. Rīt, 6.oktobrī, plkst.9 paredzēta ZRP un "Vienotības" tikšanās ar SC, bet plkst.16 ZRP un "Vienotība" divatā izvērtēs šo trīspusējo sarunu rezultātus. "Strādājam pie tā, lai atrastu risinājumus, kas apmierina visus politiskos spēkus," skaidroja premjers.

Nacionālās apvienības valdes sēde, kurā varētu izvērtēt šodienas sarunas rezultātus, šodien diez vai notiks, pieļāva Bērziņš.

ZRP valdes sēde notiks šodien plkst.17 partijas birojā Dzirnavu ielā, informēja ZRP pārstāve Daiga Holma.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņs konkrētus un ļoti skaidrus risinājumus attiecībā uz nākamo koalīciju cer sagaidīt līdz pirmdienas, 10.oktobra, vakaram, lai būtu zināms, kā tālāk rīkoties.

Kā ziņots, pēc pirmdienas dažādajiem pavērsieniem koalīcijas sarunās un politisko spēku savstarpējiem apvainojumiem vakar jaunās valdības veidošanas procesā bija vērojams relatīvs klusums. Vakar nebija nekādu oficiālu politisko pārstāvju tikšanos un nebija manāmi arī gandrīz nekādi paziņojumi plašsaziņas līdzekļiem. Neoficiālas politisko spēku konsultācijas gan notiek visu laiku jau kopš Saeimas vēlēšanām.

SC parlamenta ārkārtas vēlēšanās ieguva visvairāk jeb 31 mandātu. ZRP ieguvusi 22 mandātus, "Vienotība" - 20 mandātus, VL-TB/LNNK - 14 mandātus, bet Zaļo un zemnieku savienība - 13 mandātus.

Dombrovskis neizslēdz mazākuma valdību

Premjers Valdis Dombrovskis (V) neizslēdz iespēju, ka var tikt izveidota mazākuma valdība, taču partijas "Vienotība" prioritāte joprojām ir izveidot trīs partiju koalīciju, kurā būtu pārstāvēta arī Zatlera reformu partija un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"- "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK.

Ministru prezidents pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem piebilda, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks ir gatavs strādāt arī paplašinātā koalīcijā ar "Saskaņas centru".

Dombrovskis atkārtoti noraidīja apgalvojumus, ka "Vienotība" plānotu strādāt opozīcijā.

"Pašreiz pastāv iespēja panākt vienošanos par koalīcijas modeli, kas būtu pieņemams gan "Vienotībai", gan Zatlera reformu partijai, un mēs pie tā strādājam," uzsvēra premjers.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents konkrētus un ļoti skaidrus risinājumus attiecībā uz nākamo koalīciju cer sagaidīt līdz pirmdienas, 10.oktobra, vakaram, lai būtu zināms, kā tālāk rīkoties.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams