Parādos nonākušajā Grieķijā sācies kārtējais ģenerālstreiks - 24 stundu protestu sabiedriskā sektora darbinieki. Notiekot protesta gājieniem un citām akcijām, Atēnu centrā šodien izcēlušies vairāki vardarbīgi incidenti. Grieķijā šodien slēgtas skolas, valsts iestādes, tūristu iecienītie objekti, atcelti simtiem lidojumi un kavēta cita veida satiksme, arī slimnīcas šodien sniedz tikai ārkārtas palīdzību, ziņo BBC.

Aplēses liecina, ka Atēnās vien protestos piedalās ap 16 000 cilvēku.

Šis ir pirmais protests, kas Grieķijā sarīkots, kopš valdība paziņoja par jaunākajiem taupības pasākumiem - to vidū arī jauna ārkārtas īpašuma nodokļa ieviešanu, lai palielinātu ienākumus valsts budžetā. Tāpat pagājušajā mēnesī uz laiku tika atstādināti 30 000 sabiedriskā sektora darbinieki, - formāli viņi atlaisti nav, taču vismaz uz laiku algu nesaņem.

Grieķu parādi apdraud visu pasauli

Kamēr grieķi protestē, Eiropas Komisija šodien sanākusi, lai lemtu, kā ārkārtas situāciju risināt, - Grieķijas parādu krīze varot novest pie smagām ekonomiskām sekām visā pasaulē, un Eiropas valstīm patlaban nav skaidru ideju, kā sevi pasargāt no Grieķijas ekonomiskā kraha.

Eiropas gaiteņos arvien skaļāk izskan viedoklis, ka Grieķijai labprātīgi būtu jāpamet eirozona, tādējādi kaut daļēji mazinot slikto ietekmi uz citu Eiropas valstu ekonomikām.

Ekonomikas ministrs: mūsu situācija ir "visai bezcerīga"

Domājams eļļu ugunij protestu dienā pielējis arī Grieķijas ekonomikas ministrs ar saviem izteikumiem par to, ka valsts situācija ir visai bezcerīga.

"No vienas puses, mūsu valsts situācija ir visai bezcerīga. Mēs krīzē vēl vairāk samazinām cilvēku ienākumus. Vairākkārt samazinātas pensijas, paaugstināti nodokļi. No otras puses, mēs ceram, ka tas vismaz nodrošinās mūsu valsts izdzīvošanu," intervijā laikrakstam "Die Zeit" norādīja ministrs Mikalis Krisokoidis.

Ministrs intervijā bija spiests atzīt, ka nemaz nespēj prognozēt, kad viņa tautieši "sāks ieraudzīt gaismu tuneļa galā".

Krisokoidis norāda, ka Grieķija nopietno ekonomisko situāciju labi apzinās, - viens no iemesliem, kādēļ valsts vēl visiem spēkiem cenšoties izvairīties no maksātnespējas pasludināšanas, esot tas, kādu iespaidu šāds solis atstātu uz citām eirozonas valstīm. "Eirozonas dalībvalsts bankrots būtu katastrofa," viņš teica, uzsverot, ka tam sekotu "domino efekts" citās valstīs.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams