Sanatorija "Ķemeri"

FOTO: LETA

Ķemeru sanatorijas īpašnieka «Ominasis Latvia» maksātnespējas administrators Ainars Kreics otrdien rīkos sanatorijas pirmo izsoli ar 3,906 miljonu latu sākumcenu, liecina administratora paziņojums. Jūrmalas pilsētas tiesa februārī «Ominasis Latvia» atzina par maksātnespējīgu. Sanatorijā apstājušies renovācijas darbi. Vēsturiskais kūrorts pašlaik ir kritiskā stāvoklī.

Izsolē piedāvās iegādāties viesnīcu Jūrmalā, Tukuma ielā 42, sanatoriju Emīla Dārziņa ielā 15, kā arī dzīvojamo māju Alejas ielā 6 un būvi gleznotāja Miervalža Ķemera gatvē 5.

Tāpat otrdien tiks izsolīta «Ominasis Latvia» kustamā manta, kas sastāv no 14 944 pozīcijām.

Jūrmalas pilsētas domē pavēstīja, ka dome nepiedalīsies Ķemeru sanatorijas izsolē, jo Finanšu ministrijas (FM) izvirzītie nosacījumi aizņēmuma saņemšanai sanatorijas iegādei, faktiski liedza Jūrmalas pašvaldībai iespēju saņemt aizņēmumu Ķemeru sanatorijas iegādei.

Domē norādīja, ka pirms mēneša tā atklātajā vēstulē aicināja valsts iestādes izteikt priekšlikumus, kā saglābt sanatoriju, bet līdz šim neviena no institūcijām nav nākusi klajā ar reālu risinājumu.

Tāpat domē atzīmēja, ka tā joprojām ir gatava pārņemt Ķemeru sanatoriju un Jūrmalas pilsētas dome ir atvērta jebkuriem valstiski atbildīgiem risinājumiem, kas nodrošinātu kultūrvēstures pieminekļa glābšanu un attīstību.

Jau vēstīts, ka Kreics nolēma pārdot sanatoriju izsolē iepazīstoties ar Finanšu ministrijas Jūrmalas domei izvirzītajiem mājasdarbiem 4,7 miljonu latu aizņēmuma saņemšanai Ķemeru sanatorijas iegādei un secinot, ka tie liedz administratoram realizēt Jūrmalas pilsētas domei «Ominasis Latvia» mantu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO