Aptuveni 100 Latvijas Kultūras koledžas (LKK) audzēkņi šodien iepretim valdības ēkai protestē pret LKK reorganizāciju, pārveidojot to par Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) aģentūru.

Kā novēroja, jauniešiem rokās ir plakāti ar uzrakstiem - "LKK + LKA nebūs", "Prakse Īrijā", "Studenti nav skaitlis", "Neslīksim, protam peldēt", "Divi vienā - meklējiet lielveikalā", "Apvienot, apvainot", "Make Love, Not Reform!" un "Nebūs režisori, nebūs dziesmu svētki".

Kā ziņots, šodien valdība pieņēma lēmumu, LKK pievienot LKA kā aģentūru.

Kā stāstīja koledžas studenti, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte tā arī nav atradusi laiku, lai satiktos ar studentiem, visu laiku aizbildinoties ar slimību.

Studenti nesaskata, ka reorganizācijas rezultātā būtu kādi ieguvumi, vien piebilda, ka ministre neesot zinājusi, ka LKK iegūst pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību un mācības sāk pēc vidusskolas, nevis pamatskolas absolvēšanas. Studenti pauž bažas par to, ka reorganizācijas rezultātā varētu tikt slēgtas patlaban īstenotās studiju programmas.

LKK studenti ir pret sasteigta rīkojuma, kas paredz LKK pievienošanu LKA, pieņemšanu. KM nav sniegusi pamatotus, vērā ņemamus argumentus un finanšu līdzekļu ietaupījuma aprēķinus, kāpēc vajadzīga iestāžu apvienošana un kādi būs ieguvumi apvienošanas gadījumā.

Kā ziņots, šī gada 10.martā pie Saeimas aptuveni 200 jaunieši protestēja pret LKK un LKA apvienošanu, informējot Saeimas deputātus par to, ka KM ar LKK nerunājot un nepaskaidrojot, kādi ir ministrijas plāni attiecībā uz LKK nākotni. Pēc šī piketa marta beigās KM izveidoja darba grupu abu izglītības iestāžu apvienošanai. Pusgada laikā KM darba grupa nav nākusi klajā ar paziņojumiem par LKK un LKA apvienošanas lietderību.

Skatīt pievienoto video.

[o]

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams