Latvijas nacionālā basketbola komanda ir lieliski sākusi Eiropas čempionātu (EČ) basketbolā, kas risinās Slovēnijā. Šodien Ainara Bagatska vadītā komanda aizvadīs trešo spēli trīs dienu laikā, Jeseņicē tiekoties ar principiālo dienvidu kaimiņu Lietuvu. Spēles sākums 18.45 tiešraidē kanālā TV6.

Latvijas izlase pārsteigumiem bagātajā čempionātā ir viena no komandām, kas saviem līdzjutējiem sarūpējusi divas uzvaras aizvadītajās divās spēlēs. Tādu pašu panākumu līdz šim guvušas Somijas un Ukrainas valstsvienība, no kurām tik veiksmīgs sākums netika gaidīts.

Čempionātu Latvija sāka ar uzvaru 86:75 pār Bosniju un Hercegovinu, bet vakar ar 73:72 tika izrauta uzvara pār Melnkalni. Šajā mačā teicami spēles izskaņā darbojās pieredzējušais Kristaps Janičenoks, kurš guva grozus vissvarīgākajos brīžos, tajā skaitā 6 sekundes pirms finālsvilpes.

Tikmēr Lietuva turnīru sāka ar 56:63 zaudējumu pret Serbijas komandu, bet dienu vēlāk 75:67 pārspēja Maķedonijas basketbolistus.

Bagatskim padomā viltības

«Mums jābūt agresīviem, uzvilktiem visādos veidos. Tikai nedrīkstam būt mierīgi. Treniņa šā vārda tradicionālajā izpratnē nebūs. Kādi esam, tādi esam – labāki nekļūsim. Taču būs viss nepieciešamais, lai labāk sagatavotos spēlei, – atjaunošanās procedūras, taktikas analīze.

Lietuvieši pamatoti sevi vērtē ļoti augstu, bet zvaigznēm nepatīk, ka viņus provocē, ka uz viņiem izdara spiedienu, ka pret viņiem spēlē agresīvi un pat parupji. Serbu agresivitātei viņi nebija gatavi. Bet rīt (šodien) būs cita spēle. Izdomāsim dažādas basketbola viltības, lai neļautu lietuviešiem parādīt visu meistarību. Ceru, ka būs ļoti interesanta spēle,» Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā citēts Bagatskis.

Lietuvas komanda nerāda savu labāko sniegumu, ko mūsu komanda var izmantot. Tās spēles rokraksts ir haotisks, spēlētājiem bieži vien pārlieku aizraujoties ar individuālās meistarības paraugdemonstrējumiem, kas taustāmu rezultātu bieži nenes. Tomēr Lietuva basketbola kartē ir Lietuva, un to respektē ikviens sāncensis.

Pārbaudes spēlēs Lietuvai tikai viens zaudējums

Nevienam no gaidāmā mača dalībniekiem papildu motivācija nav jāmeklē, īpaši jau lietuviešiem, kuriem turnīra tabulā cerētajam 2:0 pretī stāv bilance 1:1.

Lietuvas izlase, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, aizvadījusi 12 pārbaudes spēles, kurās izcīnījusi 11 uzvaras.

Pēdējo reizi Latvija - Lietuva spēkiem mērojās 2011. gadā Panevēžā, kad pārliecinošu uzvaru ar 95:75 guva lietuvieši.

Spēcīgs garais gals

Lietuvas izlasei teicami nokomplektētas ir visas pozīcijas, bet īpaši jāizceļ garais gals, kas šai valsts komandai allaž bijis augstākajā līmenī. Brāļi Darjušs un Kšištofs Lavrinoviči, Roberts Javtoks un jaunais talants Jons Valančūns. Jāpiemin arī NBA septiņas sezonas pavadījušais spēka uzbrucējs Lins Kleiza.

Vēl šodien B grupā Melnkalne spēkiem mērosies ar Bosniju un Hercegovinu (pl.15.30) un Serbija tiksies ar Maķedoniju (pl. 22).

Sestdien B apakšgrupā ir brīvdiena, bet svētdien Latvija atgriezīsies laukumā pret Serbiju.

Latvijas basketbola valstsvienības sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.Klubs 2013
Jānis Strēlnieks1.1901989Budiveļņik
Jānis Blūms1./2.1901982Astana
Dairis Bertāns1./2.1931989Bilbao Uxue
Armands Šķēle2.1921983Kalev/Cramo
Kristaps Janičenoks2./3.1961983VEF Rīga
Rihards Kuksiks2./3.1981988Budiveļņik
Jānis Bērziņš3.2011993VEF Rīga
Mareks Mejeris3./4.2071991Fuenlabrada
Rolands Freimanis4./52081988Južnijas Himik
Kaspars Bērziņš4./5.2131985VEF Rīga
Mārtiņš Meiers5.2081991Mitteldeutscher BC
Andrejs Šeļakovs5.2081988Club Melilla

Eiropas čempionāta pirmais posms risināsies no 4. līdz 9. septembrim, otrais no 11. līdz 16. septembrim, izslēgšanas mači no 18. līdz 22. septembrim.

Eiropas čempionāta apakšgrupas

A grupaB grupaC grupaD grupa
FrancijaMaķedonijaSpānijaKrievija
LielbritānijaLietuvaSlovēnijaGrieķija
VācijaMelnkalneHorvātijaItālija
UkrainaBosnijaPolijaSomija
BeļģijaLatvijaGruzijaTurcija
IzraēlaSerbijaČehijaZviedrija

Trīs labākās komandas no katra četrinieka iekļūs otrajā posmā, kur A un B grupu komandas veidos E grupu, bet C un D grupas - F sešinieku. Pa četrām labākajām komandām kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO