''Uzstādījuma uz trīspunktniekiem nebija, bet bija brīvi metieni, un tie iekrita. Otrajā puslaikā franči ''aiztaisīja'' trīnīšus, toties bija vieglāk spēlēt apakšā,'' pēc pirmās Eiropas čempionāta (EČ) spēles B apakšgrupā ar Francijas izlasi (78:89) sacīja Latvijas basketbola valstsvienības spēlētājs Rolands Freimanis.

''Franči nebija tik briesmīgi, kā runāja. Varējām vinnēt... Bija jāvinnē,'' Freimanis citēts Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā.

''Biju pārliecināts par sevi un komandu. Bijām izdomājuši, kā spēlēt. Viņiem zonas aizsardzība nepatīk,'' viņš sacīja.

''36 minūtes spēlējām kā līdzīgs ar līdzīgu. Tikai beigās kļūdas kādās niansēs maksāja izšķirošos punktus.

Protams, tā bija franču meistarība, bet vairāk mūsu koncentrēšanās trūkums sīkumos. Kāds par daudz palīdzēja partnerim, es neizgāju kā vajadzēja... Muļķīgas kļūdas. Tomēr pārliecība tagad ir. Rīt jauna diena, vēl četras spēles priekšā,'' tā Freimanis, kurš 23 minūtēs guva 11 punktu.

''Drebulis pirms mača bija - kā jau pirms jebkuras spēles. Bet, kad izgāju laukumā, viss aizmirsās un spēlēju basketbolu,'' izteicās Latvijas izlases jaunais talants Dāvis Bertāns.

''Protams, bija jūtams, ka mums pretī ir ļoti meistarīgi spēlētāji. Gan garie, gan Tonijs Pārkers – vispār nav komentāru. Tomēr ar zonas aizsardzību izdevās viņus piembremzēt.

Diemžēl galotnē, kad viņi iemeta divus brīvus tālmetienus, vairs nevarējām atgūties. Bija palicis pārāk maz laika.

Tagad zinām, ka 36 minūtes varam spēlēt līdzīgi ar Franciju, tātad varam spēlēt līdzīgi ar jebkuru komandu. Daudzi mums prognozēja sagrāvi, bet pierādījām, ka varam spēlēt. Tagad jāiemācās to darīt visas 40 minūtes,'' skaidro Bertāns.

Nākamo spēli B apakšgrupā Latvijas izlase aizvadīs jau ceturtdien (plkst. 15:15 TV6), tiekoties ar Serbijas nacionālo komandu.

EČ ritēs no 31. augusta līdz 18. septembrim sešās Lietuvas pilsētās - Panevēžā, Šauļos, Alītā, Klaipēdā, Viļņā un Kauņā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams