Ar zaudējumu Eiropas čempionātu (EČ) Šauļos (Lietuva) trešdien sāka Latvijas nacionālā basketbola komanda, kas ar 78:89 pirmajā B apakšgrupas spēlē samērā līdzīgā cīņā piekāpās spēcīgajai Francijas valstsvienībai. Latvijas izlasē teicamu sniegumu demonstrēja līderis un kapteinis Jānis Blūms, kurš guva 32 punktus un izpildīja 6 rezultatīvas piespēles partneriem.

(Papildināts viss teksts.)

Maču sekmīgāk sāka Francija, kas izvirzījās vadībā ar 4:0, taču pēc tam Latvijas izlase, pateicoties Jāņa Blūma un Riharda Kuksika precizitātei no tālmetienu līnijas, pārņēma vadību ar 9:6.

Arī turpinājumā latvieši saglabāja 3-4 punktu pārsvaru, bet pirmo ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu noslēdza Dairis Bertāns, panākot 25:18 Latvijas izlases labā.

Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas basketbolisti turpināja sekmīgi mest no tālienes un pēc Rolanda Freimaņa precīzā trīspunktu metiena iekrāja astoņu punktu pārsvaru (28:20). Turpinājumā Latvijas izlases uzbrukums iestrēga, bet Francijas basketbolisti guva 13 punktus pēc kārtas un otrās ceturtdaļas vidū pārņēma vadību ar 33:28.

Uz šādu pretinieku ofensīvu Latvija atbildēja ar pieciem pēc kārtas Blūma gūtajiem punktiem un Jāņa Strēlnieka precīzu tālmetienu, kas divas minūtes pirms puslaika beigām latviešiem ļāva pārņemt vadību ar 36:35.

Turpinājumā teicamu sniegumu turpināja demonstrēt Blūms, kurš realizēja jau savu ceturto tālmetienu mačā un panāca 41:35, taču līdz pirmā puslaika beigām Francijai izdevās pietuvoties līdz minimumam - 40:41.

Otro puslaiku nedaudz sekmīgāk sāka Francija, kas pirmo trīs minūšu laikā panāca septiņu punktu pārsvaru, bet cīņas turpinājumā saglabāja vadību ar 4-5 punktiem. Vēlāk Latvijas izlasei izdevās vairāki sekmīgi uzbrukumi un trīs minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām latviešiem bija divu punktu deficīts - 56:58.

Tomēr pārņemt vadību Latvijai neizdevās, jo Francijas basketbolisti guva piecus punktus pēc kārtas, palielinot pārvaru, bet pirms pēdējām desmit minūtēm latvieši zaudēja ar 59:63.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Latvija pēc Bertāna precīzā divpunktu metiena pietuvojās līdz 61:63, taču tuvāk latviešiem gan neizdevās tikt, jo Francijas basketbolisti droši saglabāja 4-5 punktu pārsvaru.

Četras ar pusi minūtes pirms cīņas beigām latvieši zaudēja ar 70:72, tomēr nākamajās divās minūtēs Francija veica izrāvienu 11:2 un iekrāja izšķirošo pārsvaru 81:72, ko Latvijas basketbolistiem līdz mača beigām nebija pa spēkam atspēlēt.

Latvija - Francija 78:89 (25:18, 16:22, 18:23, 19:26)

Atlēkušās bumbas: 30 - 29

Kļūdas: 11 - 7

Latvijas izlases rindās teicamu spēli aizvadīja kapteinis Jānis Blūms, kurš guva 32 punktus un izpildīja 6 rezultatīvas piespēles, Rolands Freimanis izcēlās ar 11 punktiem, bet deviņus punktus iekrāja Dāvis Bertāns.

Savukārt Francijas izlasē rezultatīvākais bija Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigzne Tonijs Pārkers, kurš guva 31 punktu, viņa kontā arī 7 rezultatīvas piespēles. Vēl 14 punktus pievienoja Boris Diavs.

Dienas pirmajā B grupas spēlē Serbijas basketbolisti ar rezultātu 80:68 uzvarēja Itālija. Vēl šovakar šajā apakšgrupā Vācijas izlase tiksies ar Izraēlu.

Nākamo spēli B apakšgrupā Ainara Bagatska vadītā Latvijas izlase aizvadīs jau ceturtdien (plkst. 15:15 TV6), tiekoties ar Serbijas nacionālo komandu.

Mūsu komandā Eiropas čempionāta pieredze ir vienīgi Jānim Blūmam un Rolandam Freimanim, bet pārējie 10 spēlētāji ir EČ finālturnīru debitanti.

Latvijas Basketbola savienība (LBS) konkrētu mērķi mūsu izlasei neizvirzīja, vien norādīja, ka komandas sniegums tiks vērtēts.

Turpinājumā Eiropas čempionāta pirmajā posmā Latvija spēlēs ar Serbiju (1. septembrī), Itāliju (2. septembrī), Izraēlu (4. septembrī) un Vāciju (5. septembrī). Grupas trīs labākās komandas kvalificēsies otrajam posmam, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus.

Izspēles kārtība

Spēcīgākās četras E un F grupu vienības kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur jau tālāk ar izslēgšanas spēļu palīdzību noskaidros nākamo Eiropas čempionu. Gan Vecā kontinenta uzvarētāja, gan otra spēcīgākā izlase automātiski kvalificēsies 2012. gada Londonas olimpiskajām spēlēm.

Latvijas basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam: Jānis Blūms, Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Edgars Jeromanovs, Mareks Jurevičus, Rihards Kuksiks, Dāvis Bertāns, Mareks Mejeris, Artūrs Bērziņš, Rolands Freimanis, Andrejs Šeļakovs, Mārtiņš Meiers.

EČ ritēs no 31. augusta līdz 18. septembrim sešās Lietuvas pilsētās Panevēžā, Šauļos, Alītā, Klaipēdā, Viļņā un Kauņā.