Lai gan šobrīd Latvijas tūrisma operatori neorganizē tūristu grupas uz Ēģipti, tie sola nopietni izvērtēt braucienu uzsākšanu uz šo galamērķi rudens sezonā.

Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses un informācijas nodaļā aģentūrai BNS pavēstīja, ka to tikšanās laikā ar ministrijas Konsulārā departamenta pārstāvjiem pauduši Latvijas Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru asociācijas un lielāko tūrisma operatoru, kuri organizē ceļojumus uz Ēģipti - «Tez Tour», «Novatours» un «Alida Tūrs» - pārstāvji.

Tikšanās notika, lai sadarbībā ar tūrisma operatoriem, kuriem ir liela pieredze ceļojumu organizēšanā uz Ēģipti, pārrunātu pašreizējo iekšpolitisko un drošības situāciju valstī, īpašu uzmanību pievēršot ceļotāju drošībai. Sarunas dalībnieki apmainījās ar informāciju par aktuālāko situāciju Ēģiptē un brīdinājumiem ceļotājiem. Tāpat tika apspriesta līdzšinējā sadarbība un veidi, kā to stiprināt krīzes apstākļos, kā arī Latvijas valstspiederīgo evakuācijas iespējas krīzes eskalācijas gadījumā.

Pēc tūrisma operatoru sniegtās informācijas, Latvijas tūrisma operatori organizē ceļojumus uz Ēģipti rudens un ziemas sezonā no Rīgas, Tallinas un Viļņas lidostām, bet vasaras sezonā tikai no Viļņas lidostas. Lai gan šobrīd organizētas tūristu grupas uz Ēģipti netiek vestas, ņemot vērā pašreizējo situāciju Ēģiptē un valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, tūrisma operatori veic nepārtrauktu situācijas monitoringu, un lēmums par braucienu uzsākšanu rudens sezonā tiks pieņemts tikai pēc nopietna un vispusīga situācijas izvērtējuma, lai netiktu apdraudēta ceļotāju drošība, informēja ĀM.

Lai nepieciešamības gadījumā iesaistītos un sniegtu atbalstu Ēģiptē esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, ĀM sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Kairā un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī tūrisma operatoru partneriem un pārstāvniecībām tūrisma galamērķos, seko līdzi notikumu attīstībai Ēģiptē.

Saskaņā ar aktuālāko informāciju ārlietu dienesta rīcībā ir ziņas par 79 Latvijas valstspiederīgajiem, kuri uzturas Ēģiptē.

Ņemot vērā pašreizējo iekšpolitisko un drošības situāciju, ĀM stingri iesaka nedoties uz Ēģipti. Savukārt ceļotājus, kuri jau atrodas Ēģiptē, aicina sekot līdzi jaunākajai informācijai ministrijas mājas lapā un plašsaziņas līdzekļos, kā arī reģistrēties Konsulārajā reģistrā.

Jau ziņots, ka pēdējā nedēļā sadursmēs starp policiju un islāmistu protestētājiem Ēģiptē gājuši bojā simtiem cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams