Ēģiptes armija trešdienas vakarā nolēma noteikt gāztajam prezidentam Hosni Mubarakam mājas arestu, kad viņš saskaņā ar tiesas lēmumu tiks atbrīvots no apcietinājuma, paziņoja valdība.

«Ārkārtas stāvokļa likuma ietvaros armijas pavēlnieka vietnieks ir licis noteikt Mubarakam mājas arestu,» teikts valdības paziņojumā.

Armijas pavēlnieka vietnieks ir pagaidu premjerministrs Hazems al Beblavi, kurš ārkārtas stāvokļa laikā var pilnvarot armiju veikt arestus.

Ēģiptes pagaidu prezidents Adli Mansurs 14.augustā izsludināja ārkārtas stāvokli, kura laikā drošības spēkiem ir piešķirtas plašas pilnvaras veikt arestus, apejot tiesu sistēmu.

Tiesa Kairā trešdien nolēma, ka jāatbrīvo no apcietinājuma gāztais prezidents Hosni Mubaraks. Viņa atbrīvošana ir iespējama 48 stundu laikā.

Tiesa pirmdien atcēla Mubarakam izvirzītās apsūdzības korupcijā un trešdien nolēma, ka nav iemesla paturēt viņu apcietinājumā. Iepriekš Mubarakam tika atceltas apsūdzības vairākās citās lietās.

Mubaraks gan tiek atkārtoti tiesāts par līdzdalību protestētāju nogalināšanā, par ko viņam tika piespriests mūža ieslodzījums, tomēr apelācijas tiesa šo spriedumu ir atcēlusi un lietu tiesa izskata vēlreiz. Taču saistībā ar šo lietu Mubaraks jau ir atradies apcietinājumā maksimāli iespējamo laiku.

Mubaraks tika apcietināts pēc tam, kad viņš tika gāzts tautas protestos 2011.gada februārī.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams