Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri trešdien nolēma apturēt bruņojuma, kā arī tāda aprīkojuma, kas var tikt izmantots iekšējās represijās, pārdošanu Ēģiptei, paziņoja ES ārējās un drošības politikas augstā pārstāve Ketrīna Eštone.

Viņa arī pastāstīja žurnālistiem, ka Briselē notikušajā ministru ārkārtas sanāksmē pieņemts lēmums pārskatīt palīdzību, kas tiek sniegta Ēģiptei, īpaši palīdzību drošības jomā.

«Mēs stingri nosodām visus vardarbības aktus, un mēs uzskatām, ka bruņoto spēku rīcība pēdējā laikā bijusi neproporcionāla,» sacīja Eštone pēc četru stundu ilgās sanāksmes.

Viņa uzsvēra, ka ES aicina visas puses apturēt vardarbību un iekļaujošā procesā vienoties par politisku lēmumu, kā atrisināt krīzi valstī. «Mēs pārskatīsim palīdzību Ēģiptei, bet palīdzība tiem, kam tā ir visvairāk vajadzīga, saglabāsies,» piebilda ES ārējās un drošības politikas augstā pārstāve.

«Visas dalībvalstis ļoti stingri uzskata, ka tās vēlas turpināt atbalstīt Ēģiptes tautu,» uzsvēra Eštone.

Rinkēvičs pauž nosodījumu vardarbībai Ēģiptē

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) Eiropas Savienības (ES) ārkārtas Ārlietu padomē Briselē pauda stingru nosodījumu vardarbībai Ēģiptē un aicināja atturēties no spēka izmantošanas, lai izvairītos no situācijas tālākas pasliktināšanās, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

«Šajā brīdī ir ļoti būtiski, lai iesaistītās puses skaidri parāda vēlmi iesaistīties konflikta risināšanā,» uzsvēra ministrs. Tāpat Rinkēvičs iestājās par bruņojuma un militāru iekārtu eksporta apturēšanu uz Ēģipti.

ES ārlietu ministru sanāksmes laikā tika nosodīta vardarbība Ēģiptē, tostarp nesamērīga spēka pielietošana pret protestētājiem, kā arī uzbrukumi kristiešiem. Ministri vienojās rūpīgi vērtēt finanšu palīdzības programmas Ēģiptes valdībai, vienlaikus atzīmējot nepieciešamību turpināt atbalstu nevalstiskajam sektoram.

Ārlietu ministrs Rinkēvičs pauda gandarījumu par ES Ārlietu padomes pieņemto lēmumu.

Jau ziņots, ka Ēģiptes valdība 14.augustā valstī uz mēnesi noteikusi ārkārtas stāvokli. Augustā notikušajos nemieros Ēģiptē gājuši bojā vairāk nekā 850 cilvēku.

Ņemot vērā pašreizējo iekšpolitisko un drošības situāciju, Ārlietu ministrija stingri iesaka Latvijas valstspiederīgajiem nedoties uz Ēģipti.

Ņemot vērā, ka Ēģiptē turpinās vardarbība un nav notikusi atgriešanās pie dialoga, ES ir gatava pārskatīt savas attiecības ar Kairu, svētdien kopīgā paziņojumā brīdināja Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs un Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu.

«Ēģiptes tautas prasības pēc demokrātijas un pamatbrīvībām nevar tikt ignorētas, vēl jo mazāk - aizskalotas asinīs,» norādīja ES līderi, uzsverot - tas ir kritiski svarīgi, ka vardarbība tiek apturēta nekavējoties.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams