Ēģiptē svētdien, mēģinot izbēgt no cietuma, gāja bojā 36 islāmisti, paziņoja policija.

Iekšlietu ministrija paziņoja, ka 36 no Abuzaabalas cietumā ieslodzītajiem bija saņēmuši par ķīlnieku kādu virsnieku un nosmaka, kad policija pret viņiem lietoja asaru gāzi, lai apturētu cietumnieku izlaušanos.

Armija un policija pēc šā izlaušanās mēģinājuma nosūtīja papildspēkus uz Abuzaabalas cietumu, kas atrodas netālu no Kairas.

Islāmistu kustība «Musulmaņu brālība» sākotnēji paziņoja, ka gājuši bojā 52 cietumnieki, bet vēlāk samazināja šo skaitli līdz 35.

«35 pret apvērsumu noskaņotu aizturētu protestētāju slepkavība apstiprina tīšo vardarbību, kas tiek vērsta pret apvērsuma pretiniekiem,» teikts kustības paziņojumā. Islāmisti Ēģiptē rīko protestus pēc tam, kad armija 3.jūlijā apturēja valsts konstitūciju un atcēla no amata pirms gada ievēlēto prezidentu islāmistu Mohamedu Mursi.

Islāmisti arī paziņoja, ka atcēluši vairākus svētdien paredzētus protesta gājienus, lai to dalībniekiem neuzbruktu linčotāji un snaiperi.

Simtiem demonstrantu svētdien tomēr devās īsā protesta gājienā Ismailijas pilsētā. Netālu no šīs pilsētas pēc tam tika nošauti divi policisti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams