FOTO: LETA

No Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma «Rīgas satiksmes» bezbiļetniekiem izrakstītajiem līgumsoda rēķiniem 60% nav apmaksāti, informēja kompānijas preses sekretārs Viktors Zaķis.

Viņš norādīja, ka kopumā kopš pagājušā gadā 26.novembra līdz šā gada 31.jūlijam bezbiļetniekiem izrakstīti 10 439 līgumsoda rēķini, no kuriem līdz šim apmaksāti ir 40%.

«No visiem apmaksātajiem līgumsoda rēķiniem pēc parādu piedziņas apmaksāti 45%, bet labprātīgi pārkāpēji apmaksājuši 55%,» teica Zaķis.

Viņš pastāstīja, ka uzņēmumam ir tiesības vērsties pie parādu piedzinējiem, ja izrakstītā kvīts nav samaksāta 30 dienu laikā. «Savukārt, ja arī parādu piedzinējiem neizdodās atgūt naudas sodu, tad tālāk jau iet uz tiesu. Ir arī ierosinātas aptuveni 15 lietas par šādiem gadījumiem,» piebilda uzņēmuma preses sekretārs.

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembra beigās uzņēmums ieviesa jaunu bezbiļetnieku sodu sistēmu. Pasažierus, kas brauc bez biļetes vai nav reģistrējuši braucienu, var sodīt ar naudas sodu divu līdz 40 latu apmērā atkarībā no tā, cik bieži pārkāpums atkārtojies. Iepriekš sods par braukšanu bez biļetes bija divu līdz piecu latu apmērā.

«Rīgas satiksme» nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO