Turcija ceturtdienas vakarā atsauca uz konsultācijām savu vēstnieku Ēģiptē, reaģējot uz tās varas iestāžu asiņaino vardarbību pret islāmistu protestētājiem, paziņoja Turcijas Ārlietu ministrija.

«Mūsu vēstnieks ir atsaukts, lai apspriestu jaunāko notikumu attīstību Ēģiptē,» sacīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs.

Ir gaidāms, ka vēstnieks Hisejins Avni Botsali jau piektdien atgriezīsies Kairā.

Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans, kurš ir gāztā Ēģiptes prezidenta Mohameda Mursi un viņa islāmistu kustības «Musulmaņu brālība» atbalstītājs, pirms tam aicināja sasaukt ANO Drošības padomes sanāksmi saistībā ar Ēģiptes «slaktiņu».

«Tas ir ļoti nopietns slaktiņš [..] pret Ēģiptes tautu, kas tikai mierīgi protestē,»

sacīja Erdogans. Viņš arī kritizēja starptautiskās sabiedrības «klusēšanu» par notikumiem Ēģiptē.

Nogalināto skaits tuvojas sešiem simtiem

Ēģiptes policijai trešdien izklīdinot islāmistu protestētājus divos galvaspilsētas Kairas laukumos un citur valstī, ir gājuši bojā vismaz 578 cilvēki, tai skaitā 43 policisti, liecina ceturtdien publicēti Veselības ministrijas dati.

Veselības ministrijas amatpersona Haleds al Hatibs paziņoja, ka vismaz 535 no bojāgājušajiem ir civiliedzīvotāji. Iekšlietu ministrija informēja, ka gājuši bojā arī 43 tās darbinieki.

Visvairāk bojāgājušo bija protestētāju nometnēs pie Rabaas al Adavijas mošejas Kairas austrumos un Nahdas laukumā Kairas piepilsētā Gizā, kur gājuši bojā 318 civiliedzīvotāji, bet citur Ēģiptē - 217 civiliedzīvotāji.

Gāztā Ēģiptes prezidenta islāmista Mohameda Mursi kustība «Musulmaņu brālība» apgalvoja, ka gājuši bojā apmēram 2200 cilvēku.

Ēģiptē trešdien tika izsludināts mēnesi ilgs ārkārtas stāvoklis saistībā ar vardarbību, kas sākās, policijai izklīdinot islāmistu protestētājus.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams