Ēģiptē, kuru pārņēmušas vardarbīgas sadursmes, patlaban atrodas vismaz pussimts Latvijas valstspiederīgo.

Ārlietu ministrijas (ĀM) Informācijas un sabiedrisko attiecību departamentā informēja, ka pēc ministrijas un Latvijas vēstniecības Kairā datiem Ēģiptē uzturas 55 Latvijas valstspiederīgie.

ĀM norāda, ka Latvijas vēstniecība Kairā nepieciešamības gadījumā un savu iespēju robežās iesaistīsies un sniegs atbalstu Ēģiptē esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem. Vēstniecība Kairā jau ir apzinājusi Latvijas valstspiederīgos un lūgusi informāciju par viņu tālāko rīcību un nodomiem attiecībā uz turpmāko uzturēšanos Ēģiptē.

Ceļotājus, kuri atrodas Ēģiptē, ĀM aicina sekot līdzi jaunākajai informācijai ministrijas mājaslapā un plašsaziņas līdzekļos, kā arī reģistrēties Konsulārajā reģistrā «kr.am.gov.lv». Nepieciešamības gadījumā Latvijas valstspiederīgie var sazināties ar Latvijas vēstniecību Kairā pa tālruni ārkārtas situācijām + 201 006 034 488; + 201 000 939 919. Tāpat var zvanīt ĀM Konsulārā departamenta diennakts dežurantam pa tālruni +371 26 337 711 vai rakstīt uz e-pastu «palidziba@mfa.gov.lv».

Jau ziņojām, ka ĀM pauž dziļu satraukumu saistībā ar situācijas saasināšanos Ēģiptē un aicina atturēties no šīs valsts apmeklēšanas.

ĀM kopā ar starptautisko sabiedrību atkārtoti aicina atturēties no spēka izmantošanas, lai izvairītos no situācijas tālākas pasliktināšanās, un rast risinājumu sarunu ceļā.

Ņemot vērā pašreizējo iekšpolitisko un drošības situāciju, ĀM stingri iesaka nedoties uz Ēģipti.

ĀM brīdina, ka ceļošana pa valsti, īpaši uz Aleksandriju un Kairu, ir bīstama. Ceļotājus, kuri jau atrodas Sarkanās jūras kūrortos, ĀM stingri aicina uzturēties kūrortos un neceļot pārējā valsts teritorijā.

ĀM stingri aicina neapmeklēt citas Ēģiptes lielākās pilsētas pie Suecas kanāla, Nīlas un Sīnāja pussalas ziemeļdaļu, kā arī atturēties no ceļojumiem valsts teritorijā diennakts tumšajā laikā, īpaši Sīnāja pussalā, un stingri izvairīties no vietām, kurās pulcējas liels skaits cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams