Latvijas nacionālā futbola komanda pieredzējušā un ilggadējā aizsardzības balsta Igora Stepanova atvadu spēlē izlasē trešdien "Skonto" stadionā Rīgā ar rezultātu 0:2 piekāpās Somijas valstsvienībai.

Pirmajā puslaikā nevienai komandai nebija reālu vārtu gūšanas iespēju un cīņa pārsvarā norisinājās laukuma vidusdaļā. Spēles pirmo 45 minūšu beigu daļā nedaudz aktīvāk spēlēja Latvijas izlase, kas pāris reizes pietuvojās pretinieku soda laukumam, tomēr reālu briesmu Somijas valstsvienības vārtiem nebija un pirmais puslaiks noslēdzās ar likumsakarīgu bezvārtu neizšķirtu.

Otro puslaiku Latvijas izlase sāka aktīvi, un 55.minūtē lielisku iespēju gūt vārtus izniekoja Jurijs Žigajevs, kurš trāpīja pa vārtu pārliktni. Tomēr trīs minūtes vēlāk rezultātu atklāja Somijas izlase, kad pēc lieliskas Romāna Jerjomenko piespēles Hemeleinens ar precīzu sitienu vārtu tālajā stūrī pārspēja Latvijas izlases vārtsargu Andri Vaņinu.

Pēc gūtajiem vārtiem Somijas izlase turpināja aktīvi uzbrukt Latvijas komandas vārtiem, un 68.minūtē Jerjomenko izpildīja tālu sitienu, kuru Vaņins lēcienā tomēr atvairīja.

Turpinājumā somi pārliecinoši kontrolēja mača gaitu un neļāva pretiniekiem pārāk bīstami pietuvoties savam soda laukumam, līdz ar to Latvijas izlasei neizdevās neviens bīstams uzbrukums.

Mača 88.minūtē savu meistarību atkal demonstrēja Jerjomenko, kurš ar lielisku piespēli atrada nepiesegto Furuholmu, kas elegantā veidā apspēlēja Vaņinu un bumbu raidīja tukšos vārtos, dubultojot Somijas izlases pārsvaru - 2:0.

Latvija - Somija 0:2 (0:0)

Vārtu guvēji: Kaspers Hemeleinens 58', Timo Furuholms 88'.

Šī spēle zīmīga bija ilggadējam komandas aizsardzības balstam Igoram Stepanovam, kurš, aizvadot 100. maču valstsvienības rindās (piedalījās 6 minūtes), noslēdza savu karjeru nacionālajā komandā.

Somijas izlases galvenā trenera Miksu Pātelainena (Mixu Paatelainen) rīcībā lielākā daļa spēlētāju bija no Skandināvijas līgas klubiem.

FIFA rangu tabulā Latvija atrodas 83. vietā, kamēr Somija par astoņām pozīcijām augstāk.

Latvijas komandai šī bija pirmā draudzības spēle savā laukumā pēdējo četru gadu laikā, kā arī 307. spēle kopš neatkarības atgūšanas.

Aleksandra Starkova vadītajai Latvijas vienībai tā bija pēdējā pārbaudes spēle pirms rudenī gaidāmajām UEFA Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlēm – 2. septembrī izbraukumā pret Gruziju, 6. septembrī savā laukumā pret Grieķiju, kā arī 7. oktobrī savā laukumā pret Maltu un 11. oktobrī izbraukumā pret Horvātiju.

Latvijas futbola izlases sākumsastāvs spēlē ar Somiju: Andris Vaņins (vārtos), Igors Stepanovs, Kaspars Gorkšs, Ritus Krjauklis, Oskars Kļava, Deniss Ivanovs, Aleksandrs Fertovs, Aleksandrs Cauņa, Ivans Lukjanovs, Māris Verpakovskis, Artjoms Rudņevs.