"Sapņu fabrikā" sestdien kopsapulcē, piedaloties 293 biedriem, nodibināta Zatlera Reformu partiju (ZRP). Eksprezidents arī ievēlēts par paša veidotās ZRP valdes priekšsēdētāju. Par Zatlera ievēlēšanu balsoja 251, pret bija divi balsotāji, bet trīs biļeteni tika atzīti par nederīgiem.

Zatlera Reformu partija būs centriska partija, uzsverot, ka valsts attīstībai nepieciešama politika bez etniskā dalījuma.

Galvenais centriskuma balsts ir nostādne, ka turpmākajai valsts politikai ir jāievieš līdzsvars valsts attīstībā.

Būtiska atšķirība no citiem centriskajiem politiskajiem spēkiem būs tā, ka "ZRP uzsvars ir uz nākotni, vidējā un ilgtermiņa perspektīvu un rīcībpolitikas pieskaņojumu attīstības stadijai".

"ZRP nav labēja partija, jo nepaļaujas tikai uz indivīdu un privātīpašnieku izvēlēm un to, ka visu atrisinās tirgus likumi," teikts partijas programmas ievaddaļā.

Partijas ideoloģijas stūrakmens ir pilsoņu solidaritāte un uzsvars uz kopienas identitāti un spēku. Partija iestājas par efektīvu un nelielu valsts pārvaldi.

Krusts Zatlera partijas logo simbolizē ārkārtas situāciju

Par Zatlera Reformu partijas (ZRP) simbolu izvēlēts sarkans krusts ar bultu uz zila fona, žurnālistiem pastāstīja ZRP komandas pārstāvis Reinis Tukišs.

Foto: LETA

"Gribējām uzsvērt, ka esam situācijā, kurā ir nepieciešama steidzama palīdzība, ka šī situācija ir ārkārtas ‒ būs ārkārtas vēlēšanas, ir atlaista Saeima, un cilvēki nevēlas vairs dzīvot tā, kā iepriekšējos divdesmit gadus. Tas simbolizē upurēšanos, nesavtību," paskaidroja Tukišs.

Partijas mērķi

ZRP mērķis ir īstenot Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju "Latvija 2030", ko izstrādāja ekspertu grupa prezidenta Zatlera Stratēģiskās analīzes komisijas līdera Roberta Ķīļa vadībā. Stratēģijas mērķi ir ilgtspējīga sabiedrība ar demogrāfiski līdzsvarotu vismaz divus miljonus lielu tautu, kas ir pārtikusi – IKP uz vienu personu ir vismaz 27 tūkstoši eiro gadā, un ar lielāku sociālekonomisko vienlīdzību.

Partijas misija ir nozīmīgu reformu īstenošana, "lai atbrīvotu tautas, zemes un valsts potenciālu un novāktu uzkrātās barjeras līdzsvarotai ilgtspējīgai attīstībai". Partijas programma aptver septiņus gadus jeb divus Saeimas sasaukumus.

Galveno reformu virzieni būs izveidot veselīgu, reģionāli konkurētspējīgu ekonomikas struktūru, atjaunot demogrāfisko līdzsvaru un sociālās sistēmas ilgtspēju, piedāvāt augstsvērtīgu un viegli pieejamu izglītības un veselības sistēmu, izveidot pragmatisku, izmaksu ziņā efektīvu un tālredzīgu publisko pārvaldi, kā arī izveidot pilsoņiem atbildīgu un uzticamu politisku lēmumu pieņemšanas sistēmu.

Par Reformu partijas vadītāju ievēlē Zatleru

Par Reformu partijas vadītāju kopsapulcē sestdien ievēlēja eksprezidentu Valdi Zatleru, kurš bija vienīgais izvirzītais kandidāts uz šo amatu.

Par Zatleru nobalsoja 251 biedrs, divi bija pret, bet trīs balsošanas zīmes bija bojātas.

Vēl notiks valdes vēlēšanas. Valdē būs desmit valdes locekļu. Zatlers valdei ieteica cilvēkus, kuri nav žēlojuši laiku un ziedojuši personīgos līdzekļus, lai partiju varētu nodibināt.

Viņš informēja, ka valdē nebūs neviena cilvēka, kas ir atnācis no citas partijas, izņēmums ir bijušais Saeimas deputāts un bijušais "Vienotības" biedrs Klāvs Olšteins, jo viņš prezidenta vēlēšanu dienā no parlamenta tribīnes atklāti pateica, ka nepiekrīt šim procesam, un nolika deputāta mandātu. "Tā ir drosmīga rīcība," atzina eksprezidents.

Zatlers valdē ieteica ZRP dibināšanas sapulces vadītāju, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas vadītāju Aini Dābolu, kurš 8.Saeimas vēlēšanās kandidēja no "Jaunā laika" saraksta, kustības "Nāc līdzi!" vadītāju Sarmu Freibergu, pulkvežleitnantu Rihardu Kozlovski, Zatlera bijušo padomnieci Sandru Sondori-Kukuli, politologu Viktoru Makarovu, Olšteinu, "SEB Dzīvības apdrošināšanas" valdes locekli Jāni Ozoliņu, Mobilā veselības aprūpes centra direktori Viju Tirzmali, uzņēmēju Edmundu Sprūdžu un portāla "Satori" direktoru un ZRP sabiedrisko attiecību speciālistu Reini Tukišu.

Kopsapulces darba kārtībā vēl paredzētas Revīzijas un Ētikas komisijas vēlēšanas, lēmuma pieņemšana par biedru naudu un jautājums par reģionu interešu pārstāvniecību partijas darbībā.

Valdim Zatleram izvirzot kandidātus valdes locekļu amatiem, tostarp Sondori-Kukuli, uz skatuves uznāca kāda sieviete ar dokumentiem rokās, apsūdzot bijušo padomnieci noziegumos – padomniece esot vainīga pie viņas ievietošanas psihiatriskajā slimnīcā. Sieviete pastāstīja, ka viņa ar māti – gulošu invalīdi – dzīvo graustā, caurā mājā, un mēģināja paskaidrot, kas atgadījies ar viņai piederošo zemi. Viņa ar iesniegumiem vērsusies gan Valsts prezidenta kancelejā, gan policijā.

Ar miesassargu palīdzību un Zatlera aicinājumu sieviete "Sapņu fabriku" pameta.

Sondore-Kukule vēlāk uzsvēra, ka prezidenta kanceleja šādas lietas neizskata. Tomēr notikušais izraisīja nelielu apjukumu ZRP biedru vidū.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams