Prestižā daudzdienu velobrauciena «Tour de France» kalnu karaļa kopvērtējuma līdera krekliņa lielākais pluss ir apkārtējo uzmanība, intervijā «lielās tūres» žurnālam «Peloton Magazine» atklājis Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš arī uzskata, ka pašmāju riteņbraucēju sasniegumi netiek pienācīgi novērtēti.

Skujiņš ir tūres kalnu karaļa kopvērtējuma līderis, kopš piektā posma velkot mugurā balto ar sarkaniem punktiņiem rotāto krekliņu («Polka Dots»).

«Labākā lieta ir atpazīstamība,» intervijā norādījis Skujiņš. «Pat ne tā atpazīstamība, ko gūstu es, bet ko gūst komanda un Latvija.»

«Latvija ir maza valsts, un daudzi mūsu riteņbraucēji netiek novērtēti. Latvijā dzīvo nepilni divi miljoni cilvēku, bet mums ir lieliski jaunie riteņbraucēji. Tāpēc ik reizi, kad kādam no mums tiek dota iespēja izteikties, tas ir lieliski. Protams, un tas ir lieliski arī komandai,» sacīja «Trek-Segafredo» komandas braucējs.

Skujiņš atzīst, ka kopš kalnu karaļa kopvērtējuma līdera krekliņa iegūšanas izjūt daudz lielāku apkārtējo uzmanību, kura viņam sagādā prieku.

«Protams, tagad pie mūsu komandas autobusa apgrozās vairāk cilvēku, taču tas ir jautri. Man kā krekliņa valkātājam ir arī vairāk pienākumu, lielāka uzmanība, taču es joprojām cenšos veltīt lielu uzmanību tam, lai pēc posmiem pienācīgi atjaunotos. Sacensībās vēl būs divas nedēļas,» norādīja Skujiņš.

Latvijas riteņbraucējam tika vaicāts, kā no Latvijas, kur nav lielu kalnu, riteņbraucējs var nonākt līdz «Tour de France» un kļūt par šo sacensību līderi kalnu karaļa vērtējumā.

«Tas prasīja kādu laiku. Savulaik 14 vai 15 gadu vecumā ar tā brīža savas māsas draugu sāku startēt kalnu riteņbraukšanas sacensībās. Tad sāku trenēties vietējā riteņbraukšanas klubā, kur mēs bijām kādi 20 vai 30 sportisti. Līdz 18 gadiem es nodarbojos gan ar kalnu, gan šosejas riteņbraukšanu, līdz pievērsos tikai šosejai,» par savām riteņbraucēja sākuma gaitām klāstīja Skujiņš.

Viņš arī skaidroja, ka piedzima 1991.gadā, neilgi pēc Latvija neatkarības atjaunošanas. «Manā dzimšanas apliecībā bija arī vēl kas rakstīts krieviski. Es nepiedzīvoju garās rindas veikalos pēc maizes vai kā cita. Tomēr atceros, ka veikalos nebija daudz preču un bija arī nabadzība. Taču Latvija pēdējos 27 gados ir pamatīgi attīstījusies,» par dzimteni teica riteņbraucējs.

«Tour de France» piektajā posmā Skujiņš piedalījās dienas atrāvienā un atzīst - cerējis, ka atrāviens būs veiksmīgs un izdosies pacīnīties par uzvaru.

«Cerēju, ka izdosies pacīnīties par uzvaru posmā, tomēr tas nav tik vienkārši, jo arī citiem ir sava taktika. Piemēram, tā posma sākumā es neplānoju cīnīties par punktiem kalnu starpfinišos. Nebiju plānojis tērēt enerģiju sprintos, tomēr, redzot, ka mūsu izredzes aizmukt un noturēt pārsvaru palielinājās, es savas domas mainīju,» Skujiņš norādīja, ka posma laikā taktika jebkuram braucējam var krasi mainīties.

Skujiņš pie kalnu karaļa kopvērtējuma punktiem tika arī nākamajā etapā, tos iegūstot jau distances beigu daļā, kad spēja aizmukt no peletona.

«Redzēju, ka neviens īsti neraujas pēc šiem punktiem, un nodomāju - kāpēc nepamēģināt. Atrados labā pozīcijā ar komandas sprinteri Bauki Molemu un izlēmu mēģināt,» par sestā etapa notikumiem pēdējos 20 kilometros stāstīja Skujiņš.

Pirmdien «Tour de France» ir pirmā brīvdiena, bet sacensības atsāksies otrdien, kad būs pirmie lielie kalni, dalībniekiem braucot Alpos.

Pašlaik 27 gadus vecajam Skujiņam šis ir pirmais «Tour de France» karjerā. Pērn viņš piedzīvoja debiju lielajās tūrēs, «Vuelta a Espana» izcīnot 123. vietu kopvērtējumā. Savu labāko rezultātu latvietis sasniedza 18. posmā, kurā piedalījās atrāvienā un izcīnīja 17. vietu.

Skujiņš maijā izcīnīja uzvaru vienā no UCI Pasaules tūrē iekļautā Kalifornijas velobrauciena posmiem, triumfējot šo sacensību kalnu karaļa vērtējumā. Tāpat viņš janvāra beigās uzvarēja UCI pirmās kategorijas velobraucienā «Trofeo Lioseta Andratx», kas viņam bija vien otrās sacensības «Trek-Segafredo» komandā.

Skujiņš jūnijā tika kronēts par Latvijas čempionu individuālajā braucienā.

Šā gada «Tour de France» norisināsies līdz 29.jūlijam, riteņbraucējiem aizvadot 21 posmu.

Pērn «Tour de France» triumfēja brits Kristofers Frūms, izcīnot savu ceturto titulu un trešo pēc kārtas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams