Pie Grieķijas parlamenta svētdien bija pulcējušies tūkstošiem cilvēku, protestējot pret bargajiem taupības pasākumiem un aicinot iesaistīties trešdien gaidāmajā ģenerālstreikā.

Trešdien arī parlamentā sāksies debates par jaunajiem taupības pasākumiem. Kā skaidro protestu organizatori, šajā dienā iecerēts ap parlamenta ēku izveidot cilvēku ķēdi.

Pēc policijas aplēsēm Atēnu lielākajā laukumā pie parlamenta svētdien bija sanākuši vismaz 15 000 cilvēku, kas gan ir krietni mazāk nekā iepriekš.

Vēl pirms nedēļas protesti pulcēja ap 100 000 dalībnieku.

Demonstrācijas Grieķijā sākās 25.maijā.

Pērn Grieķija saņēma 110 miljardus eiro (77,3 miljardus latu) lielu aizdevumu, taču, valsts parādam sasniedzot jau 350 miljardus eiro (245,98 miljardus latu), eksperti uzskata, ka Atēnām neizbēgami būs nepieciešama jauna tautsaimniecības glābšanas programma.

Jau ziņots, ka ceturtdien Grieķijā notika kārtējais streiks. 24 stundas ilgu streiku sāka to valsts uzņēmumu darbinieki, kurus paredzēts nodot privatizācijai, savukārt civildienesta ierēdņi darbu pārtrauca ceturtdienas rītā, protestējot pret jaunajiem taupības pasākumiem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams