FOTO: LETA

Nedēļas laikā pēc pašvaldību vēlēšanām divas sīkpartijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) jau iesniegušas vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas.

KNAB mājaslapā publicētā informācija liecina, ka deklarācijas iesniegusi partija «Vienota Rēzekne» un Rīcības partija. «Vienota Rēzekne» ieņēmumos norādījusi 2670 latus un apmēram tikpat izdevumos. Rīcības partijas ieņēmumi bijuši pavisam pieticīgi - 640 lati, bet izdevumi - 600 lati.

KNAB preses pārstāve Inta Šaboha pastāstīja, ka pēc vēlēšanām KNAB turpina no iedzīvotājiem saņemt iesniegumus, kuros ziņots par konkrētiem gadījumiem, kad, iespējams, pārkāpti aģitācijas ierobežojumi vai izmantoti administratīvie resursi aģitācijas veikšanai.

Jau ziņots, ka partijām līdz 1.jūlijam KNAB ir jāiesniedz pašvaldību vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, kuras birojam jāpārbauda sešu mēnešu laikā.

Turpinot partiju un apvienību ar priekšvēlēšanu aģitāciju saistīto izdevumu izvērtēšanu, KNAB pārbaudīs arī vēlēšanu deklarācijas, kurās politiskajiem spēkiem jānorāda visi ieņēmumi un izdevumi, kas radušies no 2.februāra līdz 1.jūnijam neatkarīgi no datuma, kad izrakstīts darījumu apliecinošs dokuments, saņemts un veikts maksājums. Ar minēto informāciju varēs iepazīties KNAB mājaslapā internetā.

Priekšvēlēšanu periodā partijām ir pienākums sniegt KNAB informāciju tikai par noslēgtajiem līgumiem saistībā ar visu veidu aģitācijas izvietošanu, labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu.

Pēc deklarāciju pārbaudes KNAB informēs sabiedrību par deklarācijās, iespējams, atklātajiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai.

Viena politiskā partija īsi pirms 1.jūnijā notikušajām vēlēšanām bija sasniegusi 99,43%, un viena politisko partiju apvienība 92,58% no likumā pieļaujamā izdevumu apmēra visu veidu reklāmas izvietošanai, labdarības pasākumu finansēšanai un sponsorēšanai.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO