Naftas izpētes urbuma veicēji Baltijas jūrā - SIA «Balin Energy» - patlaban ir sasnieguši 525 metru urbuma dziļumu zem jūras līmeņa, par ko šodien ticis informēts arī premjers Valdis Dombrovskis (V). Viņš šodien viesojās uz naftas platformas. Urbuma plānotais dziļums ir 1500 metri zem jūras līmeņa.

Urbšana turpināsies līdz Jāņiem

«Balin Energy» pārstāvji Dombrovskim šodien parādījuši urbšanas platformu «Ocean Nomad» un informēja valdības vadītāju par līdz šim paveikto izpētes urbuma ierīkošanā. Tiek plānots, ka urbšana turpināsies līdz jūnija otrajai pusei.

Premjerministrs uzskata, ka

gadījumā, ja naftas izpētes urbuma darbi būs veiksmīgi, Latvijai tas dos papildu ekonomisko aktivitāti.

Pēc premjera domām, īpaši būtiski, ka šī ekonomiskā aktivitāte būs Liepājas reģionā, informēja Dombrovska preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Viņš augstu vērtē kompānijas riska investīcijas Latvijā. Premjers apmeklējuma laikā pārliecinājies, ka urbšanas platformu «Ocean Nomad» apkalpo profesionāla komanda, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, tai skaitā stingri ievērojot vides aizsardzības instrukcijas.

Izpētes rezultāti kļūs zināmi rudenī

Pēc izpētes datu analīzes «Balin Energy» plāno iegūt sākotnējus secinājumus par urbuma rezultātiem aptuveni šā gada trešajā ceturksnī. Nozares vidējais veiksmes rādītājs naftas atradņu atklāšanā ir aptuveni 25%, un «Balin Energy» detalizēti izvērtēs izpētes urbuma sniegtos datus, lai noteiktu, vai urbuma vietā ir iespējama komerciāla naftas ieguve.

«Pēc izpētes urbuma veikšanas «Kuwait Energy» un mūsu kopuzņēmuma partneri izvērtēs izpētes rezultātus, lai paziņotu sākotnējos secinājumus šā gada trešajā ceturksnī,» stāsta «Kuwait Energy» vadītāja Sara Akbara.

Kā ziņots, izpētes urbumu kompānija sāka veikt 12.maijā ar pusiegremdējamo urbšanas platformu «Ocean Nomad»; tas tiek veikts Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā.

Foto: Valsts kanceleja

SIA «Balin Energy» ir «Kuwait Energy Company Netherlands Cooperatief U.A» un «PKN Orlen» meitas uzņēmuma «Orlen International Exploration and Production Company B.V.» kopuzņēmums.

Vakar naftas izpētes urbuma veicēji Baltijas jūrā viesojās Melngalvju namā pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams