Amerikas masu mediji atklājuši "Al Qaeda" līdera Osamas bin Ladena likvidēšanas operācijas detaļas un to, kas slepeno operāciju īstenoja, ziņo newsru.com.

Saskaņā ar mediju datiem, operāciju veica elitāra īpašo uzdevumu vienība "Naval Special Warfare Development Group", kura pazīstama ar kodēto nosaukumu "DevGru". Vienības bāze atrodoties Virdžīnijas štatā.

Slepenajā operācija bijuši iesaistīti helikopteri "MH-60".

Treniņiem uzbūvē bin Ladena mājas kopiju

Elitārie kaujinieki operācijai gatavojušies jau kopš aprīļa sākuma - treniņnometnē tikusi izveidota autentiska bin Ladena mītnes kopija. Tomēr arī tas neglāba no nejaušībām operācijas gaitā. Kā zināms, viens no helikopteriem nogāzās - ASV amatpersonas apgalvo, ka lidaparātam radās tehniskas problēmas un tajā nav vainojami kaujas gaitā gūti bojājumi. Helikopteru pēc nogāšanās esot iznīcinājuši paši ASV militāristi, vēsta avoti Baltajā namā.

Atbild tieši prezidentam

Elitārā vienība "DevGru" atbildot tieši ASV prezidentam, un tai ir mandāts pēc prezidenta pavēles īstenot slepenas operācijas visā pasaulē. "DegGru" darbojoties plašākajā grupā "JOSC", kurā kopumā esot ap četriem tūkstošiem personu. Statusa ziņā "DevGru" līdzīga esot arī specvienība "Delta", kura arī ietilpst "JOSC". Atklātībā nākot vien neliela daļa "DevGru" īstenoto operāciju. Īpaši slepenās vienības patlaban vien esot iesaistītas aptuveni 50 operācijās vairāk nekā 10 pasaules valstīs.

Izdevums "National Journal" norāda, ka par "JOSC" darbību rodas daudzi jautājumi. Bin Ladena operācijas kontekstā, piemēram, neesot skaidrs, kā ASV īpašo uzdevumu vienību helikopteriem izdevās iekļūt Pakistānas gaisa telpā, ja reiz tās varas iestādes par operāciju nebija informētas. Tiek pieļauts, ka ASV specdienesti iejaukušies Pakistānas gaisa telpas kontrolē vai helikopteri bijuši maskēti kā Pakistānas armijas militārtehnika.

Darbojas "pāri likuma robežām"

ASV mediji norāda, ka "JOSC" spēki pēc 11.septembra terora aktiem kļuvuši par ASV galveno ieroci cīņā ar terorismu. Elitāro vienību uzturēšanai amerikāņiem gadā izmaksājot ap miljardu ASV dolāru. Par "JOSC" metodēm radušies daudzi pārmetumi, tomēr pat ASV Kongress "neuzdrošinoties" prasīt kādas pārbaudes. Būtībā "JOSC" spēki darbojoties pāri likuma robežām. Mediji arī secina, ka "JOSC" funkcijas cieši pārklājas, piemēram, arī ar CIP funkcijām. Taču konkrētajā bin Ladena operācijā abi dienesti esot cieši sadarbojušies.

Pusstunda uz zemes, kamēr tika līdz bin Ladenam

Mediji arī noskaidrojuši, ka specvienība pēc nolaišanās uz zemes pavadīja aptuveni pusstundu, līdz tika līdz pašam bin Ladenam. Pa šo laiku tika neitralizēti divi viņa apsargi un radās tehniskas problēmas vienam no helikopteriem. Par apšaudi un sprādzienu skaņām sākuši interesēties arī Pakistānas spēki, kuri par operāciju nebija informēti, raksta "Washington Post".

Pusstundas laikā pēc nolaišanās tika "attīrīts" ceļš uz ēkas augšējo stāvu, kur, pēc vienības domām, bin Ladens atradās. Visam notiekošajam tiešsaistē sekoja arī Baltā nama administrācija.

Atteicās padoties

Kaujinieki bin Ladenu esot atraduši vienā no istabām. Kad bin Ladens esot atteicies padoties, kaujinieki viņu neitralizējuši ar šāvienu galvā. Lai gan sākotnēji ASV amatpersonas ziņoja, ka bin Ladens par dzīvo vairogu centies izmantot savu sievu, vēlāk otrdien amatpersonas norādīja, ka tā nav taisnība - bin Ladens neesot bijis bruņojies, un viņa sieva tiešām tikusi apšaudē ievainota, taču neesot izmantota par dzīvo vairogu. Pie tam bin Ladena sieva incidentā esot tikai ievainota, bojā gājušas divas cietas sievietes.

Bin Ladenu atrast esot izdevies, iefiltrējoties teroristiskā grupējuma kurjeru tīklā. Viens no šiem kurjeriem, neko nenojaušot, ASV izlūkdienestus esot uzvedinājis uz bin Ladena slēptuvi Pakistānā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams